Yerelin Sesi

KÜRÜM:”AYNI HEYECANLA ÇALIŞACAĞIZ”

KÜRÜM:”AYNI HEYECANLA ÇALIŞACAĞIZ”
18 Aralık 2018 - 10:13

CHP’li Kürüm: “Aynı heyecanla çalışacağız”

Karabağlar Belediye Başkan aday adayı CHP’li Sıtkı Kürüm, 2009-2014 yıllar arasında Karabağlar’daki değişime öncülük ettiklerini belirterek, “O süreçte filizlenen umutları büyüttük. Hep insana dokunduk. Hayatları kolaylaştırdık. Yarım kalan bir hikayem var. Bunu tamamlamak istiyoruz. 2009’daki aynı heyecanla, ruhla ‘sen ben’ demeden çalışacağız” dedi.

2009’da ilçe olan Karabağlar’da birçok ilkin altına imza attıklarını belirten Karabağlar Belediye Başkan aday adayı Sıtkı Kürüm, beş yıllık süreçte sayısız projeyi hayata geçirdiklerini söyledi. Belediye başkanlığı döneminde kentsel yapısı, sosyal ve kültürel mekanları, eğitim kurumları, kültür ve sanatsal faaliyetleri ile Karabağlar’ın önemli bir yol kat ettiğini vurgulayan Kürüm, “2009’da umutlar filizlendi. Bu umutları büyüttük. Hep insana dokunduk. Hayatları kolaylaştırdık. Yarım kalan hikayeyi tamamlamak için yola çıkıyoruz. Önümüzdeki dönemde yeni projelerle yapılmayanı yapmaya yeniden talibiz” dedi.

KARABAĞLAR’DA HİÇBİR ŞEY YOKTU!
2009’da belediye başkanı olduğunda, makam odasının bile olmadığını hatırlatan Kürüm, “Karabağlar’da gerçekten hiçbir şey yoktu. Sınırları çizilmiş ve bırakılmış…Çok çalıştık. Hemen kolları sıvadık. Eksikleri elimizden geldiği kadar giderdik. Sayısız proje geliştirdik. 58 mahallemizi elden geçirdik. 250 bin metrekare alan üzerine Uzundere Rekreasyon alanını ilçemize kazandırdık. Çok sayıda pazar yeri, kültür ve spor kompleksi yaptık. Sosyal yardımlarla “yüzleri” güldürdük, örnek olduk.
Fırsat eşitsizliğini giderdik, çocuklarımız ve gençlerimiz için Karabağlar Belediyesi Eğitim Merkez’ini hizmete açtık. Karabağlarımızda yeşil alan miktarını artırdık. Yeni parklar yaptık, mevcutları yeniledik. Vatandaşlarımızın sağılığı ile yakından ilgilendik. Ücretsiz sağlık hizmetlerini hemşehrilerimin ayağına kadar götürdük. Sporun ve sporcunun hep yanında olduk. Karabağlarımıza modern bir hizmet binası kazandırdık. Kısacası hiç boş durmadık. Partim bana görev verirse, daha önce de ifade ettiğim gibi Karabağlar’da seçimi farkla kazanırız. Sen, ben demeden herkesi kucaklayarak yolumuza devam etmek istiyoruz” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi