Yerelin Sesi

‘Koronavirüs’ten Ölen Sağlıkçılar Şehit Sayılsın’ Önerisi

‘Koronavirüs’ten Ölen Sağlıkçılar Şehit Sayılsın’ Önerisi
428 views
26 Mart 2020 - 16:53

‘Koronavirüs’ten ölen sağlıkçılar şehit sayılsın’ önerisi

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Onkoloji Ana Bilim Dalı üyesi ve İnterdisipliner Onkoloji Derneği Başkanı Prof.Dr.Bülent Karabulut, Koronavirüs’ten ölen sağlık personelinin şehit sayılması için, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde acil yasa çıkartılması için teklifte bulundu.

Karataş Haber Ajansı’ndan Bahri Karataş’ın haberine göre; Prof.Dr.Bülent Karabulut, vatandaşları tedavi ederken bu kötü hastalığa yakalanan ve yaşamını yitiren sağlık çalışanlarının da şehit sayılması gerektiğini söyledi.

“ÖLENLER ONURLANDIRILMALI”
Sağlık personelinin de kamu vicdanında ülkesi ve vatanı için gözünü bile kırpmadan kendi hayatlarını riske attığını kaydeden Prof. Dr. Karabulut, “İşte bu personeller, hayatlarının riskte olduğunu bilerek çalışıyor. Sağlık çalışanlarının elbette mesleki riskleri var, ama milli seferberlikte ölenlere şehit hakkı verilmelidir. Cenaze töreni bile yapılamayan, yakınlarının veda edemediği bir ölümü hak etmediler. Evet bu yapılanlar gerekli ve önemli, ama bu insanların onurlandırılması gerekir” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.