Yerelin Sesi

Koronavirüs’te Can Kaybı 30’a Çıktı

Koronavirüs’te Can Kaybı 30’a Çıktı
22 Mart 2020 - 19:38

Koronavirüs’te can kaybı 30’a çıktı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ülkemizdeki güncel koronavirüs sayısını açıklayarak, “Bugün 9 yeni can kaybı yaşanırken 289 hastaya da yeni tanı konuldu. Böylece şu ana kadar Koronavirüsten bugüne kadar yaşamını yitirenlerin sayısı 30’a yükseldi” dedi.

Bakan Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Yeni hayatlar kaybediyoruz. Vaka sayıları artıyor. Fakat mümkün olduğunca çok sayıda test yaptığımız unutulmamalı. Tedavi altına alınmış her hastayla, salgının önünü kesmiş oluyoruz. Bugün 9 yeni vefat, 289 yeni tanı var. Evimizde kalalım. Risk almayalım. Hayat eve sığar” ifadesini kullandı.

Bu veriler doğrultusunda Türkiye’deki can kayıplarının 30’a, tanı konulan hasta sayısının da 1236’ya çıktığını vurgulayan Bakan Koca, ” Bugüne kadar toplam 20 bin 345 test yapıldı, 1236 tanı kondu, tamamı yaşlı 30 hastamızı kaybettik. Hastalık ülkemizde yokken, “yok” dedik. Şimdi gün gün durumu açıklıyoruz. Şeffaflığımızla sizi tedbire de davet ediyoruz. Tedbirli olalım. Bu ülke, bu tehdide yenik düşmeyecek” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi