Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

Koronavirüs duyarsızlığı

Koronavirüs duyarsızlığı
282 views
01 Eylül 2020 - 11:03

Koronavirüs duyarsızlığı

Dünyayı etkisini sürdüren COVID-19 salgını ülkemizde de yeniden hızlı bir yayılma sürecine girdi. Vaka sayıları son günlerde tırmanış gösterirken tedbir alınması konusunda yapılan uyarılar ise karşılık bulmuyor.

Sosyal mesafe ve maske kullanımı uyarılarına aldırış etmeyenler oldukça fazla. Bu olumsuz görüntülerin önüne geçmenin önemli adımlarından biri de kamu kurumları adına görev yapanların kurallara uyması ve uyulmasını sağlaması. Maalesef bu da sözde kalıyor.

Yer; “Hayat Eve Sığar” uygulamasında “riskli bölge” olarak gösterilen, bölgedeki bazı otellerde karantina uygulanan Anafartalar Caddesi. İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İzbeton ekipleri altyapı çalışması yapıyor. Hiçbir görevlinin maske takmaması gözlerden kaçmıyor. Ekibinin başındaki sorumlularının ise uyarıda bulunmak bir yana, kendilerinin dahi maske kullanmadıkları dikkati çekiyor.

Sıcak havada maskeyle çalışmak elbet sıkıntılı ama virüsün bulaşmasının yaratacağı sıkıntıdan fazla değil… Hele çalışma şartlarına yönelik bir çok formül üretilebilecekken. Riskin giderek artığı son günlerde işçilerin, insanların sağlığı her şeyin önünde geliyor.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.