Yerelin Sesi

Korona’da ‘En Düşük Gün’ Sevinci

Korona’da ‘En Düşük Gün’ Sevinci
26 Nisan 2020 - 16:34

Korona’da ‘En Düşük Gün’ Sevinci

 

Son Dakika…Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son 20 gün içinde yeni vaka sayısının en düşük olduğu günün, bugün  olduğunu söyledi.

Bakan Fahrettin Koca Türkiye’de günlük koronavirüs verilerini bildiren açıklamasında, “Temaslı sayısı ve temas ortamı azaldığı için 50.000’e varan günlük test kapasitemizin 30.000’i kullanıldı. Son 20 gün içinde yeni vaka sayısının en düşük olduğu gün, bugün oldu. Yoğun bakım desteği alan hastalarımızın sayısındaki azalma devam etti.” dedi.

Türkiye’deki korona virüsü salgınıyla ilgili güncel verileri açıklayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son 24 saatte 99 kişinin daha hayatını kaybettiğini ve toplam hayatını kaybedenlerin sayısının 2 bin 805’e yükseldiğini söyledi. Açıklanan verilere göre bugün iyileşen hasta sayısı 3 bin 558 olarak kaydedilirken, sonucu pozitif çıkan vaka sayısı ise 2 bin 357 oldu. Tabloda, 1776 hastanın yoğun bakımda olduğu, 883 hastanın da entübe olduğu görüldü.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi