Yerelin Sesi

‘Korona Navigasyonu’ Kullanımda

‘Korona Navigasyonu’ Kullanımda
18 Nisan 2020 - 12:37

‘Korona Navigasyonu’ Kullanımda

 

Sağlık Bakanlığı tarafından kullanıma sunulan; koronavirüsün olduğu bölgeleri, risk seviyesini, yürürken hangi noktalardan geçmemeniz gibi adeta bir navigasyon işlevi gören ‘Hayat Eve Sığar’ uygulaması cep telefonlarına indirilerek kullanılmaya başlandı.

BÖLGENİZDEKİ RİSKİ ÖĞRENİN
Sağlık Bakanlığı koronavirüs salgınına karşı aldığı tedbirler arttırmaya devam ediyor. Bakanlığın uygulamaları kapsamında geliştirilen Hayat Eve Sığar uygulaması Google Play Store mağazasında ve IOS App Store’da yayınlandı. Uygulamada yer alan haritadan çevrenizdeki eczane, hastane, toplu taşıma, metro istasyonları ve marketlerin konumları tespit edilebiliyor. Uygulama sayesinde bölgenizdeki enfekte kişiler ve riskli bölgelerin yoğunluğu gözlemlenebiliyor.

“KONUM BİLGİLERİ GÖRÜLEBİLİYOR”
Ailem bölümüne ise merak ettiğiniz ve takip etmek istediğiniz yakınlarınızı ekleyerek, ilgili kişinin bu uygulamayı yükleyip, uygulama üzerinden onay vermesi durumunda onların konum bilgilerini görülebiliyor, takip edilebiliyor ve bulundukları bölgelere göre risk durumları öğrenilebiliyor. Ayrıca uygulamanın alt kısmında, ülkemizin günlük koronavirüs istatistikleri takip edilebiliyor.

Android için uygulamayı indirebileceğiniz adres:

https://play.google.com/store/apps/detals?d=tr.gov.saglk.hayatevesgar&hl=tr

IOS uygulamasını indirmek için adres:

https://apps.apple.com/tr/app/hayat-eve-s%C4%B1%C4%9Far/d1505756398?l=tr

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi