Yerelin Sesi

Konak’ta 5 Yıldızlı Tesise Kazma Vuruldu

Konak’ta 5 Yıldızlı Tesise Kazma Vuruldu
664 views
17 Haziran 2020 - 9:54

Haberin videosu:

YouTube video

 

Konak’ta 5 Yıldızlı Tesise Kazma Vuruldu

 

Konak Belediyesi, 1. Kadriye’de içinde çok amaçlı salon, pazaryeri, kreş, açık amfi ve kurs merkezi gibi donatıların yer alacağı beş yıldızlı tesis için ilk kazma vuruldu. Çalışmaları yerinde inceleyen Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, tesisin 500 günde tamamlanacağını açıklayarak, “Bundan sonra sık sık temel atacağız” dedi.

Tesis ile ilgili bilgi veren Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, “Tesisimiz 6 bin metrekarelik bir inşaat alanı üzerinde kurulacak. Dört katlı olacak tesisin bodrum katında 25 araçlık kapalı bir otopark, üst katlarında ise 72 tezgâhlı bir pazaryeri ile nikâh törenlerinin de yapılabileceği, 195 kişilik çok amaçlı bir salon bulunacak” diye konuştu.

SİNEMA DA OLACAK
Tesiste sanat, hobi ve meslek edindirme kurslarının da düzenleneceği kaydeden Başkan Batur, “Bir semt merkezi ile açık hava sineması olarak da değerlendirilebilecek 50 kişilik bir açık amfi yer alacak. Tesis bölgeye, 85 metrekare alan üzerine kurulacak bir kreşi de kazandıracak. Tesisin hemen yanında yer alan 170 metrekarelik alana da yeni bir muhtarlık binası, zabıta noktası ve taziye evi inşa edilecek” ifadelerini kullandı.

SIRADA YENİ TESİSLER VAR
Tesisin 500 günde tamamlanacağını açıklayan Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, “Bölgeye hareket katacak, hayat verecek projemiz yıllardır bölgenin beklediği, arzuladığı hizmetlerden biri. Bundan sonra da sık sık temel atacağız, yatırımlarla ilgili bilgilerimizi vereceğiz. Halkımızın faydalanacağı tesisleri birer birer ilçemize kazandıracağız” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.