Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

Konak Meydanı Otopark; Yetkililer, Seyirci Oldu

Konak Meydanı Otopark; Yetkililer, Seyirci Oldu
973 views
27 Haziran 2020 - 11:07

Konak Meydanı Otopark; Yetkililer, Seyirci Oldu

 

Haber: Mustafa OĞUZ

Asıl adı Atatürk Meydanı olan tarihi Konak Meydanı’nda uzaktan kumandalı bariyerlere rağmen çok sayıda kamuya hizmet veren aracın saat kulesinin önüne kadar gelip park etmesi alanı adeta açık otoparka çevirdi.

Kemeraltı Çarşısı’na alış verişe gelen vatandaşlar ile işi gereği dışarıda bulunmak zorunda olan İzmirliler, kentin en büyük meydanının bu hale getirilmesine nasıl izin verildiğini anlamadıklarını söyledi.

GÜVENLİK ZAFİYETİ YARATIR
İzmir Valiliği. İl Emniyet Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü, Konak Kaymakamlığı gibi stratejik öneme sahip olan meydanın otopark gibi kullanılmasının ciddi güvenlik zafiyeti yaratabileceği de belirtilirken yetkililerin de daha duyarlı olması istendi.

YETKİLİ KURUMLAR SEYREDİYOR
Vatandaşlar, meydanda yürümekte zorluk çekerken, “İzmir’in simgesi Konak Saat Kulesi ve Konak Meydanı’na bu görüntüler yakışmıyor. Daha da üzücü olanı ise bu konuda her türlü yaptırıma sahip olan ve bu meydanda bulunan resmi kurumların olaya seyirci kalmaları” dedi.

ARAÇ GİRİŞİNE YASAK
Park eden araçların meydan ile Kemeraltı çarşısı arasındaki yaya geçişini de kapattığını vurgulayan vatandaşlar, “Konak Meydanı, kentte yaya trafiğinin en hareketli yerlerinden biri ve üstelik araç trafiğine de yasak. Park eden araçlar meydan çevresindeki kamu kuruluşları hizmeti veren araçlara ait olsa bile kabul edilecek bir durum değil. Mutlaka park eden araçlar için bir çözüm bulunmalı ve meydan yayalara bırakılmalı” diye konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.