Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

“Koliler, Kemeraltı’nda Dolsun”

“Koliler, Kemeraltı’nda Dolsun”
503 views
10 Nisan 2020 - 9:54

“Koliler, Kemeraltı’nda Dolsun”

 

Kemeraltı Hayat Platformu Sözcüsü Cem Ceylan, İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne çağrıda bulunarak, “Büyükşehir’in #BizVarız kampanyasında ihtiyaç sahiplerine ulaştırılan yardım kolilerinin içe Kemeraltı esnafının ürünleriyle dolsun. Böylelikle işlerin durduğu Kemeraltı Çarşısı ekonomik olarak ayakta kalabilir” dedi.

Katıldığı canlı yayında Tunç Soyer başta olmak üzere İzmir Millet Vekillerine de seslenen Platform Sözcüsü Cem Ceylan, İzmir’in en büyük açık hava çarşısı Kemeraltı’nda esnafın ekonomik zorluklarla mücadele ettiğini söyledi. Kemeraltı’ndaki dükkânların büyük çoğunluğunun kapalı olduğunu kaydeden Ceylan, “Esnaf ve çalışanlarımız evde kalmakla aç kalmak arasında seçim yapmak zorunda kalıyor. Bu nedenle, Kemeraltı esnafı olarak, Büyükşehir’in yardım kampanyasında dağıtacağı yardım kolilerine ürün temin edebiliriz. O kolilerin içerisine Kemeraltı kahvesi, bakliyatı, peyniri, turşusu, balığı ve hatta giyeceği girse esnafımız da bİr nebze de olsa rahatlamış olur” diye konuştu.

“ÇARŞI’YA POZİTİF AYRIMCILIK YAPILSIN”
Salgın sona erdiğinde Kemeraltı’nda kapanan dükkânların, işsiz kalan insanların vebalini kimsenin ödeyemeyeceğini de sözlerine ekleyen Cem Ceylan, “Tüm seçilmişlerin Kemeraltı Çarşısı’na karşı sorumluluğu var. Konak Belediyesi, Mart ayını da kapsayan işgaliye bedellerini geri çekti; Havra Sokağı’na yaptığı sosyal mesafe bariyerler ile güvenli alışveriş ortamı yarattı. Büyükşehir Belediyesi’nden de esnafın emlak, çevre vergisi gibi ödemelerini gözden geçirmesini, İZSU başta olmak üzere belediyeye ait kurum ve şirketler Kemeraltı’na pozitif ayrımcılıkla yaklaşsın” ifadelerini kullandı.

Kemeraltı Hayat Platformu Sözcüsü Cem Ceylan

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.