Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

Kırkpınar’dan Soyer’e: Hem İşgüzar Hem Bilinçsiz

Kırkpınar’dan Soyer’e: Hem İşgüzar Hem Bilinçsiz
816 views
15 Haziran 2020 - 16:42

Kırkpınar’dan Soyer’e: Hem İşgüzar Hem Bilinçsiz

 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in pandemi sürecinde merkezi hükümetten destek alamadıklarını iddia etmesine AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar tepki gösterdi. Kırkpınar, “Sayın Soyer, İzmir’in sokaklarını bilmediği gibi merkezi hükümet tarafından İzmirlilere gönderilen bütçeyi de bilmiyor” diyerek Soyer’in hem işgüzar hem de bilinçsiz olduğunu ifade etti.

Belediyenin iştirakleri olan şirketlerin Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının sunduğu imkanlardan faydanlandığına dikkat çeken Kırkpınar, ayrıca belediyenin ödenmesi gereken borçlarının da faizsiz bir şekilde ertelendiğini söyledi.

“BARİZ YALAN”
Milletvekili Kırkpınar, bu süreçte kısa çalışma ödeneği, ücretli çalışanlara ve hanelere yardım, işsizlik ödeneği, kalkınma paketleri, istihdam paketleri gibi birçok alanda çalışma yaptıklarını belirterek, “Belediyeler noktasında da hiçbir ayrım gözetilmemiştir. Sayın Soyer, hiç yardım ve destek alamadıklarını iddia etmiş. Sadece belediyenin iştiraki olan şirketlere verilen destekler bunun bariz bir yalan olduğunu ortaya çıkarmaktadır” dedi.

“TERÖR SEVİCİLER İLE DAYANIŞMA İÇİNDE”
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in terör seviciler ile dayanışma içerisinde olduğunu iddia eden Kırkpınar konuşmasını şöyle sürdürdü: “Kendisi bu terör sevicileri şirketlere atama yapmak ile meşguldü. İzmir’in onlarca sorunu varken kendisi teröristleri atamak ve eşinin yönetici olduğu kooperatiften süt almakla ilgileniyordu. Devletimizin yaptıklarını görmemesi normal. Ancak görmemişse bile hiç olmazsa bürokratlarına sorup öğrenebilir.”

“ASIL, BÜYÜKŞEHİR YARDIM ETMEDİ”
Asıl Büyükşehir Belediyesi’nin kendi partisinden olmayan belediyelere hiçbir yardımda bulunmadığını iddia eden Milletvekili Yaşar Kırkpınar, “Kendisi AK Partili olan belediyelerimize hiçbir yardım yapmamış ve merkezi hükümeti suçlamaya kalkmıştır. Bunun için diyoruz ki “Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz” İzmirli hemşehrimiz herşeyi görüyor ve biliyor. Zamanı gelince hak edene hak ettiği ettiği cevabı Aziz İzmirliler verecektir” diye konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.