KİMİN ELİ KİMİN CEBİNDE… - Yerelin SesiYerelin Sesi

6 Aralık 2021 - 04:50

KİMİN ELİ KİMİN CEBİNDE…

KİMİN ELİ KİMİN CEBİNDE…
Son Güncelleme :

22 Ekim 2021 - 13:11

38 views
reklam

KİMİN ELİ KİMİN CEBİNDE…

Ülkemizde yıllardır kasetler, tehditler, şantajlar gırla gider.
Ayağı kayanlar, ayağı kaydırılanlar ve ayakları kaydıranların iç içe geçtiği, günahkar ile günahsızın, hatasız ile hatalının sarmaş dolaş olduğu bu coğrafyada birkaç istisna ‘’AKLISELİM’’ (ki onlarda zaten beyaz ekrandaki koltuklarına kalkmamacasına yapışmışlar gece gündüz yorumdalar) haricinde kim doğru kim yanlış tespitini yapabilene aşk olsun.
Gündemimiz gümbür gümbür.
Cinsel içerikli ve uzaktan kumandalı kasetler hem yavru vatan Kıbrıs’ı, hem de Türkiye’yi sallıyor.
Amerika’nın doları, Avrupa’nın Eurosu almış başını gidiyor.
Merkez Bankamızın aldığı kararların sonucu beklemede…
Faizlerin nereden geldiği, nereye gittiği ve nereye gideceği tam bir muamma.
İşçi aldığı maaşın azlığından, patron verdiği maaşın çokluğundan rahatsız.
İnsanlar aldıkları maaşı nereye harcayacaklarını şaşırmış durumda.
Kiralar uçmuş.
Yiyeceği, giyeceği, içeceği durduğu yerde durmuyor.
Kış kapıyı çalıyor ama kimsenin o kapıyı açmaya ne cesareti ne de gücü kalmış.
Sinir ve öfke patlamaları serseri mayın gibi, nerede patlayacak belli değil.
İktidar ülkenin geldiği refah düzeyinden bahsederken, muhalefet tam tersinden…
Ve kimse kendinden taviz vermiyor.
Uzun zamandır olduğu gibi her şey olduğu günde kalıyor. Kasetler, zamlar, cinayetler, afetler, felaketler… Ülkede ve dünyada yaşananlar anlık olaylar olarak algılanmaya başlandı. Ve yaşananlar unutulur, insanlar uyutulur hale geldi.
Gerçi olayların unutulması, insanların uyutulması için de top yekun bir gayret sarfediliyor ve başarılıyor da… Başarılamadığı zamanlarda ise gündem anında saptırılıp dikkatler başka mecralara kanalize ediliyor.
Tam da bu gün olduğu gibi;
Hem yavru hem de ana vatanı sallayacak şeyler olurken bir anda yıllardır fısıltı gazetesinin söylediği, bir çok kulağın duyup duymazdan geldiği, medyanın on yıllardır sümen altı ettiği Best Model de taciz iddiaları bir anda gündeme oturdu.
(Ağır iddia ve ithamlardır ve üzerine kesinlikle yılllar önce gidilmeliydi. Ama gidilmedi. Ya da gidilemedi. Kim neyi niye koruyordu, kimin çıkarlarına tersti de bu güne kadar örtbas edildi, ya da böyle bir şey var mıydı – Yok muydu? Suçlu muydu – suçsuz muydu? -(Kendi şahsi fikirlerimi saklı tuttuğumu da belirtmeden geçemeyeceğim)- bilemem. Ona yüce yargı karar verir.)
Bildiğim tek şey bu güne kadar görmezden gelinen, geçiştirilen bu iddialar ülke gündeminin tam ortasına otur-tul-du. Ve asıl önemli olan gerçek gündem bir anda unutuldu. İnsanlar yine uyutuldu.
Kimin eli kimin cebinde? Kim kiminle ne yapmış? Vicdan ve cüzdan arasındaki uçurum nereye varmış? Ülkede ve dünyada neler oluyor? Kim dost, kim düşman? Maddi ve manevi anlamda refah düzeyimiz ne durumda? Nereden geldik, nereye gidiyoruz? Aç mıyız, tok muyuz? Diye cevaplarını hepimizin bildiği soruları sıralayıp. Unutulanların hatırlanması, uyuyanların uyanması temennisi ile yazımı noktalıyorum.
Sevgi ile kalın.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.