Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

Kılıçdaroğlu’na Yapılan Saldırı Konak Meydanı’nda Kınandı

Kılıçdaroğlu’na Yapılan Saldırı Konak Meydanı’nda Kınandı
369 views
22 Nisan 2019 - 13:35

İzmir, CHP ve İYİ Parti İl Başkanlarının çağrısıyla 22 Nisan günü saat 12:00’de Konak Meydanı’nda Ankara Çubuk’daki olayı kınamak için binler toplandı. Toplantıya CHP Milletvekilleri, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve İl Başkanları teşkilatlarıyla katılım gösterdi.

Vatandaşın yoğun ilgi gösterdiği buluşmada Kılıçdaroğlu’na yapılan linç girişimi protesto edildi. Özellikle, seçim döneminde; Cumhur İttifakı’nın liderleri ve paydaşlarının kullandığı dilin eleştirildiği toplantıda, yaşanan sürecin sorumlularının bu dili kullananlar olduğu belirtildi. Toplanan kalabalık hep bir ağızdan ‘Başkan bizim! Polis bizim! Asker bizim! Şehit bizim!’ sloganları attı.

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun: “CHP il başkanlarını bundan böyle şehit cenazelerinde protokole kabul etmeyin.’ söylemlerinin İçişleri Bakanlığına ve devlet adamlığına yakışmadığını belirtti. Yücel, Çubuk’taki saldırının ve bundan sonraki pek çoklarının sorumlusunun bu dil olduğunu ve Soylu’nun hala bu nefret söylemlerine devam ettiğini belirtti. CHP İzmir Milletvekilleri Tacettin Bayır, Atilla Sertel, Kani Beko, Özcan Purçu, Murat Bakan ve İYİ Parti İzmir İl Başkanı
Hüsmen Kırkpınar açıklamalarında İçişleri Bakanı Soylu, Ankara Valisi ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ı görevlerini yapmamaları ve kullandıkları hedef gösterici dil sebebiyle eleştirdiler.

Konak Meydanı’nda toplanan binler hep bir ağızdan Süleyman Soylu’yu istifaya davet ettiler.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.