Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

Kazdağları, ‘Çöp Dağları’ Oldu

Kazdağları, ‘Çöp Dağları’ Oldu
201 views
06 Ağustos 2020 - 14:28

Kazdağları, ‘Çöp Dağları’ Oldu

Balıkesir’in Edremit, Havran ve Çanakkale’nin Yenice, Bayramiç ilçeleri dahilinde yer alan Kazdağları piknikçilerin ve kampçıların doğaya bıraktığı çöpler yüzünden adeta ‘Çöp Dağı’ oldu

Sıcak havalar ile birlikte bölgede kamp ve piknik yapanların sayısındaki artış ile birlikte Kazdağları çöp alarmı vermeye başladı. Çeşitli aktiviteler için Kazdağları’na çıkan gruplar ve şahıslar çöplerini doğaya bırakmayı tercih ediyor. Biriken çöpler yüzünden birçok doğal güzellik evsel atıklar ile kirleniyor.

Kazdağları’ndaki çöp kirliliğine dikkat çekmek isteyen Kazdağları Gezginleri Grubu düzenledikleri çevre temizlik kampı ile yatılı olarak kaldıkları Kazdağları’nda gönüllü olarak bırakılan çöpleri temizledi. Doğa sevgisinin sadece gezmek, yemek ile olmadığının altını çizen grup başkanı Hıdır Bal, “Burada gördüğümüz manzara çok kötü. Birçok alan evsel atıklar ile dolu. Piknik ya da kamp için bölgeye gelenler çöplerini yanlarında götürmek yerine burada bırakıyorlar. Bu çöpler toplanmadığı içinde birikerek Kazdağları’nda çöp dağları oluşturuyor. Kazdağları çöp alarmı veriyor. Biz bu çağrıyı duyduk ve grup üyelerimiz ile sembolik de olsa bir çalışma başlattık” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.