Yerelin Sesi

Karşıyaka’da metruk bina mücadelesi

Karşıyaka’da metruk bina mücadelesi
27 Temmuz 2019 - 13:15

Karşıyaka Belediyesi, halkın can ve mal güvenliğini tehdit eden metruk haldeki yapıların yıkım çalışmalarına hız verdi. Belediye Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri tarafından vatandaşların şikayetleri üzerine başlatılan işlemler kapsamında, Örnekköy Mahallesi 1598 Sokak’taki eski karakol binasının yıkımı tamamlandı. Mahallede asayiş sorunlarına da yol açan yapının yıkılması, bölge sakinleri tarafından memnuniyetle karşılandı.

İLÇE GENELİNDE 49 YAPI DAHA VAR

Karşıyaka genelinde 49 adet metruk yapı daha olduğu belirten yetkililer, mahallelerde güvenlik tehlikesi oluşturan ve huzursuzluk yaratan tüm bu binaların mevzuata uygun şekilde yıkımını sağlamak için çalışmaların yoğun şekilde devam edeceğini vurguladı.

“ÇÖZÜM İÇİN KARARLIYIZ”

Metruk binaların kentler için ciddi sıkıntılar yarattığına dikkat çeken Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay “Yıkılma tehlikesi nedeniyle can ve mal güvenliğini tehdit eden, kent estetiğini bozan, alkol ve uyuşturucu yuvası olarak kullanılan, halk arasında huzursuzluk yaratan bu yapılarla ilgili, yasalar çerçevesinde kararlı mücadelemizi sürdüreceğiz. Önce mal sahiplerine tebligat gönderip süre vererek yapının yıkımını isteyecek, aksi halde cezai işlem uygulayıp sorunun çözümünü sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi