Yerelin Sesi

Karavanlı – Çadırlı ‘Korona Tatili’

Karavanlı – Çadırlı ‘Korona Tatili’
589 views
15 Mart 2020 - 9:36

Karavanlı – Çadırlı ‘Korona Tatili’

 

Haber: Murat ERVİN

Koronavirüsü’nün tüm dünyada hızla yayılmasının ardından, kalabalık yerlerden kaçınılması gerektiği sıkça vurgulanıyor. Dünyaca ünlü Juventuslu futbolcu Cristiano Ronaldo’nun hastalıktan korunmak için Portekiz’deki Ilha De Fuzeta adasını satın alırken, Türkler ise çadır veya karavanlarıyla kendilerini sahillere attı.

Urla’nın Demircili sahiline de kamp kuran karavan ve çadırlarda yaşayan vatandaşlar, koronavirüs tehlikesi geçene kadar evlerine dönmeyi planlamadıkları söyledi.

ROTAYI URLA’YA ÇEVİRDİLER
Koronavirüs’ün dünya çapında endişe yaratırken, Türkler de kendilerince korunma önlemler alıyor. Araç üstü veya aile çadırlarının yanı sıra özel yapım karavanlarıyla Urla’nın Demircili sahiline gelip yerleşen vatandaşlar, tehlike geçene kadar geri dönmeyi düşünmediklerini belirtti. Hem denizi hem de doğasıyla tam bir oksijen deposu olan Demircili’yi aynı zamanda sakinliği nedeniyle tercih ettiklerinin vurgulayan vatandaşlar, “Ailemizi, çocuklarımızı tehlikeden uzak tutmak için böyle bir plan yaptık. Okulların da tatil edilmesiyle bunu hayata geçirdik” dedi

İSTER 70 BİNE, İSTER 3 BİN 500’E
Araç üstüne yaptırdığı 3 bin 500 liralık çadırıyla sahilde kamp kuran İzmirli bir çift, “Bizim Ronaldo gibi ada alacak durumumuz yok. Onun için biz de böyle bir çözüm bulduk. Çadırımızda aracın üstündeki kısım uyumak için, alttaki kapalı kısım ise duş ve tuvalet amaçlı kullanılıyor” diye konuştu. İstanbul’dan geldiklerini kaydeden başka bir aile ise, “Arazi aracımızın arkasına 70 bin liraya özel olarak yaptırdığımız karavanda her türlü konforu yaşıyoruz. Elektriğimizi de güneş enerjisi panellerinden elde ediyoruz. Tehlike geçene kadar da İstanbul’a dönmeyi düşünmüyoruz” ifadelerini kullandı.

Vatandaşlar, bundan böyle 5 yıldızlı otellere gidip virüs riskine maruz kalmak istemediklerini, bunun yerine sakin ve kalabalıktan uzak olan doğada, bütçelerine uygun tatil anlayışına döneceklerini dile getirdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.