Yerelin Sesi

Karabağlar’ın Fidanlığı 58 Mahalleye Hizmet Verecek

Karabağlar’ın Fidanlığı 58 Mahalleye Hizmet Verecek
305 views
23 Haziran 2020 - 10:00

Karabağlar’ın Fidanlığı 58 Mahalleye Hizmet Verecek

 

Karabağlar Belediyesi’nin, park ve bahçelerde kullanacağı çalı ve yer örtücü bitkileri üreteceği; dışarıdan satın aldıklarının da bakımını yapacağı Uzundere’deki yeni fidanlığı hızla tamamlanıyor.

58 mahalleye hizmet verecek

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, fidanlık alanına giderek projeyi denetledi. Çevre düzenlemesi, fidanların yetiştirileceği tarhlar, sulama sistemleriyle ilgili yapılan çalışmaları inceleyen Başkan Selvitopu, “Gediz şantiyemizdeki fidanlığımız Karabağlar’a hizmet için yetersiz kalıyordu. Yeni yer arayışlarımızın ardından bu 10 dönümlük alanda karar kıldık. Burada Karabağlar’ın 58 mahallesindeki park ve bahçelerde kullanacağımız bitkileri üreteceğiz. Böylece, çevre yolunun yanı başındaki bu alan kamu yararına değerlenmiş ve yeşil bir görünüme kavuşmuş olacak” dedi.

Karabağlar’ın park ve bahçelerinde kullanılacak bitkiler üretilecek

Karayolları Genel Müdürlüğü’nden tahsisi istenen alanın etrafı tel örgüyle çevrildi. İdari ofis, sera, gölgelendirme alanlarının yapımı Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince yürütülüyor. Artezyen su kuyusunun da bulunduğu alanda, Karabağlar Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, çalı, mevsimlik çiçek türlerini üretecek. Ayrıca dışarıdan satın alınacak bitkilerin bakımı da burada yapılacak.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.