Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

Kahramanlık Madalyaları, Satılığa Çıktı

Kahramanlık Madalyaları, Satılığa Çıktı
485 views
25 Temmuz 2020 - 17:08

Kahramanlık Madalyaları, Satılığa Çıktı

 

Haber: Mustafa OĞUZ

Ülkede yaşanan ekonomik kriz vefa dinlemiyor. Kahramanlık madalyaları ise torunlar tarafından satışa sunulurken durumu iyi olanlar bu madalyaları satın alıyorlar. Daha önce de gündeme gelen bu satışlar tepki görmesine rağmen hız kesmeden devam ediyor.

İzmir’de Kurtuluş Savaşı’nda kahramanlık ve başarı göstermiş askerlere verilen, aralarında ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün imzasının da olduğu beratlar ve İstiklal Savaşı madalyaları, torunlar tarafından antikacılara satılıyor. Son yıllarda İzmir’deki antikacılara, Atatürk’ün imzasının olduğu, savaşta kahramanlık ve başarı göstermiş askerlere verilen beratlar ile İstiklal Savaşı madalyaları getirilmeye başlandı. Beratların 10 bin TL’ye, İstiklal Savaşı madalyalarının ise 1500 TL’ye alıcı bulduğu belirtildi.

1500 TL’DEN 10 BİN TL’YE KADAR
İzmir Antikacılar Derneği Başkanı Cem Üsküp, madalyaları satanlar kadar taliplilerin de olduğunu ve kendisine bu madalyaları satmak için gelenler olduğunu belirterek şöyle dedi: “Milli mücadelenin sembolü olan bu madalyaları, gereken özeni gösterip evinin görünebilir köşelerine asan ya da madalya koleksiyonu için alanlar var. Madalyalar 1500 TL’den alıcı buluyor. Son dönemlerde elimize Atatürk’ün imzalayıp, bizzat kendi eliyle kahraman askerlerimize verdiği beratlar da geliyor. Beratlar 10 bin TL’ye alıcı buluyor. Hem madalyaların hem de beratların değeri her geçen yıl daha da artıyor” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.