Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

Kadınlardan Meclise Sesimize Kulak Verin Çağrısı

Kadınlardan Meclise Sesimize Kulak Verin Çağrısı
376 views
26 Ocak 2021 - 17:13

Kadınlardan Meclise Sesimize Kulak Verin Çağrısı

Eşitlik İçin Kadın Platformu (EŞİK) yeni bir kampanya daha başlatarak kadın cinayetlerini, cinskırımı ve kadına karşı şiddeti önlemek için Türkiye Büyük Millet Meclisi ve bu konuda sözü olan herkesi de bu kampanyayı destekleme çağrısında bulundu.

Sanatçılar da destek verdi

Çağrıda ”Sesimize ses olun, hep birlikte sesimizi Meclis’e duyuralım ve cinskırımı durdurmak için harekete geçelim. Artık yeter! Cinskırım var! Meclis göreve! Özel gündemle toplanın etkin önlemler için ortak politika geliştirin! Sözleşme, yasa dahil her türlü politikanın etkin uygulanışını Meclis olarak denetleyin.” dedi. Ülkemizden bir çok sanatçı da her çarşamba kadınların bu haklı mücadelesine video konferansla destek veriyor.

YouTube video

 

Eşitlik İçin Kadın Platformu (EŞİK), yaptığı açıklamada 2020 yılı boyunca ilk olarak çocuk cinsel istismarı faillerine infaz paketiyle af getirilmesini önlemeye çalıştıklarını, daha sonra ise Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden imzasını çekmesi ihtimali toplumun gündemine geldiğinde tüm güçleriyle buna karşı çıktıklarını belirterek, “Türkiye kadın hareketinin gücü ve deneyimiyle, toplumsal destek ve dayanışmayla kadınların ve kız çocuklarının eşit yurttaşlık haklarına yönelik saldırı niteliği taşıyan bu politikaları şimdilik durdurmayı başardık. Günde en az üç kadının öldürüldüğü, bir o kadar şüpheli ölüm ve yeterince soruşturulmayan intiharla kadınların yaşamdan koparıldığı bu şiddetin adı artık cinskırımdır. Gelin, cinskırımı birlikte durduralım. Kadınlara ve çocuklara yönelik şiddetin önlenmesi için yetkilileri göreve çağırıyoruz ”dedi

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.