Yerelin Sesi

Jandarmadan film gibi düzensiz göçmen operasyonu

Jandarmadan film gibi düzensiz göçmen operasyonu
14 Eylül 2021 - 14:41

Film gibi düzensiz göçmen operasyonu

Jandarmayı karşılarında gören göçmenler ormana kaçtı

Bahri Karataş ( KHA)

İzmir’ in Urla İlçesinde, yasadışı yollarla yurt dışına kaçırılmak istenen 161 düzensiz göçmen ile 4 organizatör yakalandı.

Jandarmanın durdurduğu otobüsteki göçmenler, ormana kaçıp izlerini kaybetmek istedi.Flimleri aratmayan kovalamaca sonucu, kaçan düzensiz göçmenler gözaltına alındı.

İzmir İl Jandarma Komutanlığı ve Urla İlçe Jandarma Komutanlığı’nca Zeytinler Mahallesi Kokar yolu üzerinde düzensiz göçmen kaçakçılığı yapıldığı ihbarını aldı .

Belirtilen yerde araştırma yapan jandarma ekipleri, 2 yolcu otobüsü ve bir minibüs le yasa dışı yollarla yurtdışına kaçırılmak istenen mültecileri gözaltına almak istedi.Yaya olarak yolda yürüyen bazı göçmenler, gözaltına alınmamak için ormanlık alana doğru kaçmaya başladı. Ekiplere filmleri aratmayan kovalamaca yaşatan göçmenler, fazla uzaklaşmadan yakalandı.

Jandarma ekipleri yasadışı yollarla yurtdışına kaçırılmak istenen 45 Pakistan, 20 Bangladeş, 93 Afganistan ve 3 Suriye uyruklu olmak üzere toplam 161 düzensiz göçmeni ve organizatörlük yaptıkları iddia edilen 4 şüpheliyi kıskıvrak yakaladı.

Organizatörlük yapan şüpheliler D.F, Y.K, K.Z. ve N.K. , hakkında göçmen kaçakçılığı suçundan adli işlem başlatıldı.Olayda kullanılan 3 araca el konuldu. Düzensiz göçmenler sınırdışı edilmek üzere İl Göç İdaresine teslim edildi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi