Yerelin Sesi

İZSU, ‘Ortalama’ Yazacak

İZSU, ‘Ortalama’ Yazacak
02 Nisan 2020 - 19:28

İZSU, ‘Ortalama’ Yazacak

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İZSU Genel Müdürlüğü yaptığı açıklamada, koronavirüs salgını nedeniyle zamanında okunamayan sayaçlardan dolayı faturaların yüksek gelmesini engellemek için konutlarda her abonenin son 3 aylık su tüketim ortalaması baz alınarak faturalandırma yapılacağını açıkladı.

Yapılan açıklamada, yeni abone olan veya isim değişikliğini yeni yaptıran İZSU aboneleri içinse sözleşmesinde yer alan avans tahakkuku faturalandırmak için veri kabul edilerek, teminat bedellerinin ilk sarfiyat faturasına yansıtılacağı vurgulandı.

TÜKETİMİ OLMAYANA 5 METREKÜP
Açıklamada, “Herhangi bir tüketimi olmayan abonelere aylık 5 metreküp kullandığı varsayılarak faturalandırma yapılacak. Yaşanan olağanüstü dönem sona erdiğinde, tüm abonelerimize normal faturalandırma yapılacak ve bu dönemde yapılan avans tahakkuku ile faturalandırılmış miktar toplam miktardan mahsuplaştırılacaktır” denildi.

SAYAÇLAR OKUNMAYACAK
Uygulama kapsamında sayaçlar okunmayacağından abonelere de fatura bırakılmayacağı açıklanırken, “Abonelerimiz otomatik olarak hesaplanan fatura tutarlarını resmi internet sitemiz www.izsu.gov.tr adresinden öğrenerek ödeme yapabilecektir. Otomatik ödeme talimatı olan abonelerimizin ayrıca herhangi bir işlem yapması gerekmemekte” ifadelerine yer verildi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi