Yerelin Sesi

İzmirli Hekimlerden Müge Anlı’ya Tepki

İzmirli Hekimlerden Müge Anlı’ya Tepki
31 Mart 2020 - 9:37

İzmirli Hekimlerden Müge Anlı’ya Tepki

 

ATV’de Tatlı-Sert isimli programı yapan Müge Anlı, İzmirli doktorlar tarafından Radyo Televizyon Üst Kurulu’na (RTÜK) şikayet edildi. Şikayet gerekçesinde dünkü programda yer alan ifadelerin hekim ve sağlık çalışanlarını rencide ettiği belirtilirken, “Dünkü programda Müge Anlı adlı program sunucusu, enjeksiyon yaptırmak için başvurduğu sağlık kuruluşundan hizmet alamadığını iddia ederek, ‘iğne yapmayı kabul etmiyorlar, ölsek kalsak hastaneye kabul etmiyorlar, beni korumak gibi bir düşünceleri yok, beni istemiyorlar hastanede, ben de sizi istemiyorum. İnşallah sen de migren ağrısı çekersin. Kapatsınlar o zaman hastaneyi’ gibi ifadeler nedeniyle kendisini RTÜK’e şikayet ettik” denildi. Diğer yandan sunucu Müge Anlı gelen tepkilerin ardından doktorlardan özür diledi.

Sağlık çalışanlarının Covid-19 hastalığına karşı, acil servislerden yoğun bakımlara kadar her birimde olağanüstü bir çaba ve özveri ile gece gündüz demeden çalıştığına vurgu yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi; “30 Mart 2020 tarihinde, 10.00-12.00 saatleri arasında ATV isimli kanalda yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert adlı programda, yayıncılık ilkelerine aykırı, sorumluluk duygusundan ve bilimsel bilgiden uzak, kişisel ihtiraslar içeren, sağlık çalışanlarını kötüleyen ve küçük düşürücü ifadelere yer verilmiştir.

ODA’DAN RTÜK’E ŞİKAYET
Söz konusu programda, Müge Anlı adlı program sunucusunun sağlık çalışanlarına yönelik kullandığı, ‘Beni korumak gibi bir düşünceleri yok, beni istemiyorlar hastanede, ben de sizi istemiyorum, inşallah sen de migren ağrısı çekersin, kapatsınlar o zaman hastaneyi” gibi ifadelerle olarak İzmir Tabip Odası Yönetim Kurulu’nun Müge Anlı adlı program sunucusunu RTÜK’e şikayet ettiğinin altı çizildi.

MÜGE ANLI, ÖZÜR DİLEDİ
Diğer yandan gelen tepkiler üzerine geri adım atan Müge Anlı, “Benim yaşadığım sadece bu hastaneyle ilgili bir sorundu. Asıl üzüldüğüm, hiç istemediğim halde, koskoca bir sağlık sektörünü hedef almış gibi gösterilmeye çalışılması. Doktorlarımızda, konuyu tam olarak anlatamadığım için özür dilerim” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi