Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

İzmir’i Yine Sağanak Vurdu! Urla’ya Dolu Yağdı!

İzmir’i Yine Sağanak Vurdu! Urla’ya Dolu Yağdı!
2.328 views
12 Haziran 2020 - 13:04

İzmir’i Yine Sağanak Vurdu! Urla’ya Dolu Yağdı!

 

İzmir’in Karabağlar ilçesinde etkili olan sağanak ve dolu nedeniyle dere kenarında bulunan bazı dükkan ve otomobilleri su bastı. Öte yandan Gaziemir ve Urla’da da dolu yağışı hayatı olumsuz etkiledi.
İzmir’in Karabağlar ilçesinde etkili olan sağanak ve dolu nedeniyle dere kenarında bulunan bazı dükkan ve otomobilleri su bastı.

Öğleden sonra aniden bastıran sağanak ve dolu, Karabağlar, Buca ve Gaziemir ilçelerinde hayatı olumsuz etkiledi. Urla’da da kuvvetli dolu yağışı cep telefonu kameralarına yansıdı.

Karabağlar’da Yeşillik Caddesi Çitlembik Durağı mevkisinde bir derenin taşması sonucu dere kenarındaki 10’a yakın iş yeri ile park halindeki 2 otomobil su altında kaldı.

Yağmurun durmasıyla suların çekilmesinin ardından vatandaşlar, dükkan ve otomobillerindeki suları tahliye etmeye çalıştı.

Dükkanını su basan esnaflardan market sahibi Selvi Güngör, sağanak ve dolunun kısa sürede sokakları su birikintisiyle doldurduğunu, suların bir anda dükkanına girmeye başladığını belirtti.

Güngör, birçok ürününün kullanılamaz hale geldiğini belirterek geçen yıllarda da dükkanını su bastığını, her yağışta su baskını korkusunu yaşadıklarını aktardı.

Otomobili suyun içinde kalan Hüseyin Çetin ise “Park edip bankaya gittim. Dolu nedeniyle aracıma ulaşamadım. Geldiğimizde suyun altındaydı.” dedi.

Sağanak ve dolu, Buca ve Gaziemir ilçelerinde de yollarda su birikintileri oluşturdu.

 

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.