Yerelin Sesi

“İzmir’e Kuru İltifat Yetmez”

“İzmir’e Kuru İltifat Yetmez”
306 views
29 Aralık 2018 - 9:39

 

“İzmir’e kuru iltifat yetmez”

İzmir Büyük şehir Belediyesi personeli ile yeni yıl kutlamasında bir araya gelen Başkan Aziz Kocaoğlu, geceye damga vuran bir konuşma yaptı: “İzmirlinin ruhunu, değerlerini, kırmızı çizgilerini, Atatürk ve vatan sevgisini kimse görmezden gelemez. Bütün bunları lafta bırakmayıp bedeninizde, ruhunuzda hissetmeniz lazım. İzmirlilere kuru iltifatlarla değil, İzmirlilik ruhunu damarlarınızda taşıyarak geleceksiniz.”

İzmir Büyük şehir Belediyesi çalışanları “2019’a merhaba” gecesinde bir araya geldi. Renkli görüntülere sahne olan buluşmada bir o kadar da duygusal anlar yaşandı. Hep bir ağızdan şarkıların söylendiği geceye Başkan Aziz Kocaoğlu da katıldı. Çalışma arkadaşlarıyla birlikte hatıra fotoğrafları çektiren Büyük şehir Belediye Başkanı, onlarla yılbaşı pastası kesti. Çalışanlarına hitaben bir konuşma da yapan Başkan Aziz Koca oğlu, “Biz hep doğrunun, hep iyinin, güzelin, namuslunun yanında olduk. Hiç bir engele, hiç bir gürültüye pabuç bırakmadık, bırakmıyoruz, bırakmayacağız. Herkesin dayandığı bir güç vardır. İzmir Büyük şehir Belediyesi ve çalışanları olarak bizim dayanağımız da 4 milyon 350 bin İzmirli hemşerimiz oldu. Gücümüzü İzmirlilerden aldık” dedi.

Namusla, şerefle, haysiyetle..

27 bin kişilik Büyükşehir Ailesi’nin İZSU, ESHOT ve şirketleriyle birlikte İzmirlilere kesintisiz hizmet verdiğini ifade eden Başkan Aziz Kocaoğlu, “Hep yatırım peşinde, hep İzmirlilerin yaşam kalitesini, konforunu artırmak için canla başla çalıştık. Büyük hata yapmadık. Ben yaptım oldu değil, aklın ve bilimin ışığında; üniversitelerden, bilim insanlarından, konunun uzmanlarından yararlanarak, teorik ve pratiği birleştirerek kentimize hizmet etmeye çalıştık. Bu görev benim için 71 yıllık yaşamımdaki en büyük onurdur, şereftir, haysiyettir” diye konuştu.

Başkan Kocaoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

“Tek bir hedefimiz ve düşüncemiz var; hemşerilerimize hizmet etmek ve onların yaşam kalitesini artırmak. İzmir olarak Türkiye Cumhuriyeti belediyeciliğine ayrı bir anlam, ayrı bir görev, ayrı bir vizyon, ayrı bir misyon yükledik. Belediye hizmetlerinin yanında kendimizi refah düzeyinin yükselmesinden, kentimizi kalkındırmaktan, işsizlerin iş bulmasından, katma değeri yüksek ve sağlıklı ürünler yetiştirmekten ve ülkenin kalkınmasına kaldıraç olmaktan sorumlu tuttuk. Nasıl yoğurt yediğimizi, bütün baskılara, zorluklara rağmen neleri başarabildiğimizi  cümle alem gördü. Ülkeye ve kente namusunla, şerefinle, haysiyetinle nasıl iş yapılacağını, hizmet edileceğini yedi düvele gösterdik. İzmir Belediyesi dimdik ayakta kaldı. Bundan sonra bayrağı, aynı felsefeyi benimsemiş ve kente, insanlara aynı nazardan bakacak bir dava arkadaşımıza, yoldaşımıza bırakacağız. Biz 15 yıl çalıştığımız gibi iktidarla, makamla, koltukla vedalaşmasını da biliriz.” 

Artık şerbetliyiz

İzmir’de hep birlikte yaşayıp, İzmir için birlik olacaklarının altını önemle çizen Büyük şehir Belediye Başkanı, “İzmirlinin ruhunu, değerlerini, kırmızı çizgilerini, Atatürk ve vatan sevgisini kimse görmezden gelemez. Bütün bunları lafta bırakmayıp bedeninizde, ruhunuzda hissetmeniz lazım. İzmirlilere kuru iltifatlarla değil, İzmirlilik ruhunu damarlarınızda taşıyarak geleceksiniz. Biz birbirimize inanarak, güvenerek bugünlere geldik. Ne yapacağımızı, nerede duracağımızı, mücadeleyi nerede vereceğimizi iyi öğrendik. Ne sınavlardan geçtik. Artık her şeye şerbetliyiz” şeklinde konuştu.

Başkan Kocaoğlu, kendisine 15 sene başkanlık görevini veren İzmirlilere de şükranlarını sunarak, “Önlerinde saygıyla eğiliyorum” dedi.

 

 

 

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.