Yerelin Sesi

İzmir’den Barolara Çağrı: Tarih Sizi Unutmaz

İzmir’den Barolara Çağrı: Tarih Sizi Unutmaz
682 views
12 Mayıs 2020 - 12:40

İzmir’den Barolara Çağrı: Tarih Sizi Unutmaz

 

İzmir Barosu eski Başkanı Aydın Özcan, avukatların meslek örgütü Baro’ların yok sayılamayacağını söyleyerek, “Tüm baro başkanlarımızı ve Türkiye Barolar Birliği Başkanını, baroların kazanılmış haklarına sahip çıkmaya davet ediyorum. Yapılmak istenen girişime su taşıyanlar, gerek tarih önünde gerekse meslektaşları huzurunda asla unutulmayacaktır” dedi.

Baroların ve baroların çatı örgütü Türkiye Barolar Birliği’nin yönetimlerinin ne şekilde seçileceğinin Avukatlık Kanunu’nda çok açık bir şekilde belirlendiğini söyleyen İzmir Barosu eski Başkanı Aydın Özcan, hükümetin yapılmak istediği değişikliklere karşı çıktı.

“KENDİ ELİMİZLE TESLİM EDERİZ”
Her ilde baroya üye olma zorunluluğunun kaldırılması ya da her ilde birden fazla baro kurulması gibi söylemlerin yanlış olduğunu aktaran Başkan Özcan, “Her ilde birden fazla baro kurulması, ülkenin geleceği açısından çok tehlikeli olup, birtakım ülke aleyhine çalışan iç ve dış mihrakların isteklerini kendi elimizle teslim anlamına gelecektir” dedi.

“BÖL VE YÖNET ANLAYIŞI”
Böl ve yönet anlayışının barolara uygulanamayacağını söyleyen Aydın Özcan, “Uygulanması halinde de hukuk devletinden, yargı bağımsızlığından ve demokrasiden asla bahsedilemez. Tüm baro başkanlarımızı ve Türkiye Barolar Birliği Başkanını; baroların ve meslektaşların kazanılmış haklarına daha aktif olarak sahip çıkmaya davet ediyorum. Her kim ki, bu böl ve yönet anlayışından kendisine şahsi çıkar güderek sessiz kalır ya da bu anlayışın değirmenine su taşırsa gerek tarihsel anlamda ve gerekse meslektaşlarımızın huzurunda hak ettiği itibarı, değeri kazanacaktır” ifadelerine yer verdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.