İzmir'de FETÖ'ye üye 2 Kişi Yakalandı  - Yerelin SesiYerelin Sesi

6 Aralık 2021 - 06:37

İzmir’de FETÖ’ye üye 2 Kişi Yakalandı 

İzmir’de FETÖ’ye üye 2 Kişi Yakalandı 
Son Güncelleme :

01 Kasım 2021 - 11:38

10 views
reklam

FETÖ’ye üye 2 kişi yakalandı 

Bahri Karataş(KHA)

İzmir İl Jandarma Komutanlığı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ( TEM) ekipleri,FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne üye olmak suçundan hakkında yakalama kararı bulunan polis memurluğundan ihraç edilmiş İ.D. ve Türk Silahlı Kuvvetleri emrinde Astsubay iken ihraç edilen B.B., yakaladı.Adliyeye sevk edilen İ. D., tutuklanırken, diğer şüpheli ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Jandarma ekipleri, eski polis İ.B.’ nin Bornova ,B.B.’ nin ise Torbalı İlçesi Ayrancılar Mahallesinde olduklarını tespit etti. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı koordine ve talimatları doğrultusunda 26-27 Ekim 2021 tarihinde İzmir İl Jandarma Komutanlığına bağlı TEM Şube Müdürlüğü ekiplerince belirlenen adreslere operasyonlar düzenlendi.

Şüpheliler (İ.D.) ve (B.B.) yakalanarak gözaltına alındı. Şüphelilerden polislikten ihraç edilen İ.D. tutuklanarak Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildi.B.B. ise ifadesi alınarak serbest bırakıldı.

İzmir il Jandarma Komutanlığı, başta terörle mücadele görevleri olmak üzere, kamu düzeni ve huzurun devamı ile genel emniyet ve asayişin sağlanması için milletinin emrinde kararlılıkla görevine devam etmektedir.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.