Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

İzmir’de emekliler isyan etti

İzmir’de emekliler isyan etti
811 views
13 Ocak 2021 - 12:48

İzmir’de emekliler isyan etti

“Artık dayanacak gücümüz kalmadı”

Ülkemizde ağır yaşam koşulları altında ezilen emeklilere verilen yüzde 8 zam, mutfaklarındaki ateşi söndürmeye yetmedi. Günlük gıda ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çeken milyonlarca emekliye TÜM Emekliler Sendikası Konak Şubesi ses oldu.

“Bizi unuttular” 
Hatay pazar yerine ellerinde poşet ve file ile gelen emekliler, ülkeyi yönetenlerin verdikleri zamla artık milyonlarca emekliyi gözden çıkardıklarının bir kanıtı olduğunu belirterek ”Enflasyon verilen zamların en az üç katı arttı. Bunların başında gıda fiyatları gelişiyor. Artık elimizdeki pazar poşetinin bırakın yarısını, çeyreği bile dolmuyor. Aldığımız maaşlar açıklanan açlık sınırının çok altında kaldı. Yıllardır ülkeyi yönetenler emeklinin feryadına kulak tıkıyor, yaşadıkları zorlukları görmezlikten geliyor. Yıllarca çalış ülkenin kalkınmasına katkı koy ama bunun karşılığında yok sayıl. Artık dayanacak gücümüz kalmadı” dedi.

TÜM Emekliler Sendikası Konak Şube Başkanı Ayşe Ekşioğlu emekli bir vatandaşın haftada 200 TL lik gıda alışverişi yaptığını belirterek ”Peynir, et, süt, balık bizler için artık lüks oldu. Pazara geldiğimizde sadece bu gıda maddelerini tezgahta görüyor bir kaç parça sebze ve meyve alıp evimize geri dönüyoruz. TÜİK’ in açıkladığı enflasyonu değil gelip bir pazara baksınlar. Gerçek enflasyon yüzde 30 ların üzerinde, ama bize verilen zam yüzde 8. Daha bunun ev kirası, elektriği doğalgazı ulaşım giderleri var.Pazarda poşet dolmuyor evde yemek pişmiyor” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.