Yerelin Sesi

İzmir’de ‘Camide Müzik’ Skandalıyla İlgili Flaş Gelişme! Banu Özdemir Gözaltına Alındı

İzmir’de ‘Camide Müzik’ Skandalıyla İlgili Flaş Gelişme! Banu Özdemir Gözaltına Alındı
21 Mayıs 2020 - 18:54

İzmir’de ‘camide müzik’ skandalıyla ilgili flaş gelişme! Banu Özdemir gözaltına alındı

 

İzmir’deki bazı ilçelerde bulunan camilerin hoparlörlerinden komünist devrim şarkısı ‘Çav Bella’nın çalınmasını övgüyle karşılayan CHP  İzmir Eski İl Başkan Yardımcısı Banu Özdemir gözaltına alındı.

CHP İzmir eski İl Başkan yardımcısı Banu Özdemir, İzmir’deki bazı ilçelerde bulunan camilerin hoparlörlerinden komünist devrim şarkısı ‘Çav Bella’nın çalınmasını övgüyle karşıladı. Özdemir, Twitter hesabı üzerinden “Bu da İzmir’den Karşıyaka tarafından bir başka cami imiş. Çav Bella” dedikten sonra müziğin notalarını paylaştı.

Camilerden Çav Bella şarkısı çalan video görüntülerini paylaşan CHP’li Banu Özdemir’in “Kobane de direnen kadınlara bin selam” yazısı önünde çektiği fotoğraf da ortaya çıkmıştı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca olay ile ilgili yürütülen soruşturma kapsamında yeni bir gelişme yaşandı. CHP’li Banu Özdemir, Başsavcılığın talimatıyla bu akşamüstü İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şubesi ekiplerince gözaltına alındı, emniyete götürüldü. Burada ifadesine başvurulacak.

Konuyla ilgili İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada :

İzmir ilindeki bir çok caminin hoparlöründen aynı anda ezan yerine, italyanca bir parçanın çalındığı ve sosyal medyada ilgili videoların yer aldığı yönündeki haberlerin yayınlanması üzerine Cumhuriyet Başsavcılığı’mızca başlatılan soruşturmada bir danışmanlık şirketinde yönetici olarak görev yapan Banu Özdemir, Türk Ceza Kanunu’nun 216/3 maddesi kapsamında “Dini değerleri alenen aşağılamak suçundan” gözaltına alınmıştır.” denildi.

NE OLMUŞTU?
Bilindiği gibi, İzmir’de dün akşam saat 17.00 sıralarında kimliği belirsiz kişilerce merkezi sistemle ezan okunan Konak, Karşıyaka, Çiğli ve Buca ilçelerindeki bazı camilerin frekansına korsan bir şekilde müdahil olunarak cami hoparlörlerinden İtalyan partizan marşı olarak bilinen ‘Çav Bella’ çalınmıştı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.