Yerelin Sesi

İzmir’de 64 Mahkuma Daha Korona Bulaştı

İzmir’de 64 Mahkuma Daha Korona Bulaştı
22 Nisan 2020 - 6:59

İzmir’de 64 Mahkuma Daha Korona Bulaştı

 

İzmir’de, Buca Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda tutuklu bulunan H.A.’nın koronavirüs testinin pozitif çıkmasının ardından yapılan filyasyon çalışmasında, 64 hükümlü ve tutuklunun daha koronavirüs testi pozitif çıktı. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada, bütün hükümlü ve tutukluların sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, Buca Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda tutuklu bulunan H.A.’nın, 13 Nisan tarihinde ishal, kırgınlık gibi şikayetlerle hastaneye sevk edildiğini ve yapılan koronavirüs testinin pozitif çıktığını açıklamasının ardından, cezaevinde kapsamlı filyasyon çalışması yapıldı.

BİR HÜKÜMLÜ YOĞUN BAKIMDA
İnternet sitesinden basın açıklaması yayınlayan İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, H.A. ile temaslı olduğu belirlenen 64 tutuklu ve hükümlünün daha koronavirüs testinin pozitif çıktığını, yoğun bakımda tedavi gören kalp hastalığı bulunan 70 yaşındaki bir hükümlünün de sağlık durumunun iyiye gitmesinin ardından servise alındığını açıkladı.

“TEDBİRLER ALINIYOR”
Yapılan açıklamada, tüm hükümlü ve tutukluların sağlık durumlarının iyi olduğu belirtilirken, “İzmir Buca Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda KOVİD-19 virüsü salgınına karşı hijyen ve izolasyon dahil tüm tedbirlerin en üst düzeyde alınmasına devam edilmektedir” denildi.

 

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi