Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

Deneyimli Polis Adliye Muhabiri Bahri Karataş yazdı: “İzmir’de 2010 yılında üç gün içinde ikisi kadın 1’i travesti üç kişi öldürüldü”

Deneyimli Polis Adliye Muhabiri Bahri Karataş yazdı: “İzmir’de 2010 yılında üç gün içinde ikisi kadın 1’i travesti üç kişi öldürüldü”
Bahri Karataş
Bahri Karataş( bahrikaratas@yerelinsesi.com )
230 views
06 Mart 2021 - 13:51

Yazar: Bahri KARATAŞ

Deneyimli Polis Adliye Muhabiri Bahri Karataş yazdı:

“İzmir’de 2010 yılında üç gün içinde ikisi kadın 1’i travesti üç kişi öldürüldü”

Polis cinayetleri çözmek için, özel ekip oluşturdu. Yüzlerce güvenlik kamerasını inceledi. Cinayetleri işleyen kişinin kimliği tespit edildi. Şüphelinin cinayetleri işledikten sonra kaçtığı yer, tespit edildi. Özel ekip kimliği belirlenen üç kişinin katili Hamdi Ayri’yi yakalamak için harekete geçti. Üç kişinin katili, düzenlenen operasyonla Bodrum’da saklandığı otelde kıskıvrak yakalandı. Hamdi Ayri, iki kadın ve bir travestiyi öldürmek suçundan tutuklandı.

Bodrum’da garsonluk yapan Hamdi Ayri, ilk olarak 25 Nisan 2010’da bir banka şubesinde çalışan Esra Yaşar’ı (27), Balçova İlçesi’nde Çağdaş Caddesi’nde tabancayla başına ateş ederek öldürdü. Ayri, genç kızın cep telefonu ve içerisinde şahsi eşyaları ile parası bulunan çantasını da aldı.

Hamdi Ayri, bir gün sonra, İzmir Ekonomi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi birinci sınıf öğrencisi Ayşe Selen Ayla’yı (22) aynı yerin yakınlarında başına tabancayla ateş ederek öldürdü. Ayri, genç kızın cep telefonu ile içerisinde para ile kimlik ve banka kartları bulunan cüzdanı alıp kaçtı.

Ayri, son olarak, birlikte olmak için anlaştığı “Azra” takma isimli travesti Mustafa Has’ı (30), Kemeraltı’nda, bir otomobilde başına tek el ateş ederek öldürdü. Birer gün arayla işlediği üç cinayetin ardından gizlenmek için Muğla’nın Bodrum İlçesi’ne giden Ayri, gasp ettiği cep telefonları satarken yakalandığı güvenlik kameraları görüntülerinden kimliğini belirleyen polisin düzenlediği operasyonla yakalanarak İzmir’e getirildi.

Hamdi Ayri’nin, koğuş arkadaşına işlediği cinayetleri gülerek anlattığı ortaya çıktı. Duruşmalarda bile hiç soğukkanlılığını bozmadı. Sanki cinayetleri o işlememiş gibi duruyordu. Cinayetleri başkasının üzerine atmaya kalktı. Ama toplanan deliller cinayetleri onun işlediğini ortaya çıkardı. Her duruşmada öldürdüğü üç kişinin ailesi, katil ile göz göze geliyordu. Onların acısını kimse anlayamazdı. Bazıları kızlarının fotoğrafları bulunan tişörtleri giyerek duruşmaya katıldı. Onların tek tesellisi çocuklarının katiline en ağır cezanın verilmesi idi. Çoğu duruşmada evlatlarını kaybeden anne ve babalar gözyaşlarına hakim olamadı. Üç kişinin katilini avukatlar savunmak istemedi. En son baronun tayin ettiği bir avukat sanığı savundu.

Yaklaşık üç yıl süren davada, Hamdi Ayri yargılandığı İzmir 7’nci Ağır Ceza Mahkemesinde cinayetlerden 3 kez ağırlaştırılmış ömür boyu, yağmadan 45 yıl, ruhsatsız silahtan 3 yıl hapis 2 bin TL para cezasına çarptırıldı.
Ayri, cinayetleri neden işlediğini, ifadesinde şu sözlerle anlatmıştı: ”Biraz da güzel kokulu olursa peşine düşüyordum. Takip ediyordum, tenha bir yere geldiğimizde sessizce arkalarına yaklaşıp kafalarına sıkıyordum.”

 

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.