İzmir İl Jandarma' dan Kaçak İçki Ve Etil Alkol Operasyonu  - Yerelin SesiYerelin Sesi

6 Aralık 2021 - 00:03

İzmir İl Jandarma’ dan Kaçak İçki Ve Etil Alkol Operasyonu 

İzmir İl Jandarma’ dan Kaçak İçki Ve Etil Alkol Operasyonu 
Son Güncelleme :

07 Kasım 2021 - 10:17

reklam

Jandarma’ dan kaçak içki ve etil alkol operasyonu 

Bahri Karataş ( KHA)

İzmir İl Jandarma Komutanlığı ekipleri halk sağlığının korunması, sahte ve kaçak içki ticareti ile kullanımının engellenmesi amacıyla iki ilçede yaptığı operasyonda, kaçak içki ve etil alkol elegeçirdi.

Jandarma ,Menderes İlçesi Tekeli Mahallesinde bulunan bir depoda kaçak/sahte alkollü içki üretimi yapıldığı ihbarını aldı. İzmir İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ( KOM) Şube Müdürlüğü ve Menderes ilçe Jandarma Komutanlığı Ekipleri tarafından belirlenen adrese operasyon düzenlendi.Ekipler depoda yaptığı aramada,22.150 litre etil alkol, 2 adet etil alkol arıtma makinesi, 3 adet dolum makinesi, (4.000) adet 5 litrelik plastik bidon, 4 bin adet plastik bidon kapağı ele geçirdi.

Olayla ilgili olarak 1 şüpheli şahıs hakkında 5607 Sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu kapsamında yasal işlem başlatıldığı belirtildi.

“Bandrolsüz şarap elegeçirildi”

Ekipler ikinci operasyonu isr Kemalpaşa İlçesi Organize Sanayi Bölgesi Mahalesinde bir işyerine yaptı.

Belirtilen adreste faaliyet gösteren bir işyerinde kaçak/sahte alkollü içki üretimi yapıldığı bilgisi alan İzmir İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü, Kemalpaşa ilçe Jandarma Komutanlığı ve Vergi Denetim Müdürlüğü ekiplerince belirlenen adreste arama yaptı.

Yapılan aramada, işyerinde satışa hazır durumda olan çeşitli markalarda 13 bin 693 şişe bandrolsüz alkollü içki (şarap) ele geçirdi. işletme hakkında 5607 Sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu kapsamında yasal işlem başlatıldığı öğrenildi.

İzmir İl Jandarma Komutanlığı, başta terörle mücadele görevleri olmak üzere, kamu düzeni ve huzurun devamı, genel emniyet ve asayişin sağlanması ile kaçakçılıkla mücadele etmek için milletinin emrinde kararlılıkla görevine devam etmektedir.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.