Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

İzmir Gültepe Makedonya Göçmenleri Derneği Söyleşisi

İzmir Gültepe Makedonya Göçmenleri Derneği Söyleşisi
943 views
25 Nisan 2019 - 9:15


Makedonya Göçmenleri Derneği”2023’e Doğru Ulusal Egemenlik ve Çocuk”konulu bir söyleşi düzenledi.

İzmir Gültepe Makedonya Göçmenleri Derneği”2023’e Doğru Ulusal Egemenlik ve Çocuk”konulu bir söyleşi düzenlediği.Konuşmacı olarak Öğretim Üyesi Dr. Türkan Başyiğit’in katıldığı söyleşi Fuar İzmir Sanat Oditoryum Salonunda gerçekleşti.Söyleşiye Rumeli Balkan Dernek ve Federasyon Başkanları,CHP Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu, Belediye Meclis Üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Dernek Başkanı yapan Birol Özkardeşler”Cumhuriyetimizin kuruluşuna giden Milli Mücadelemizin yüzüncü yılında her etkinlik Atatürk’ü anlamak için bir fırsattır. Derneğimiz bu etkinliklerle  bu amaca hizmet etmek için bu söyleşiyi düzenledi.Huzurlarınızda Türkan Başyiğit hocamıza teşekkür ederim”dedi. 

Dr.Türkan Başyiğit ise”Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100.yıl dönümünde illk günden itibaren bu süreci anlamak ve anlatmak için uğraş vermekteyiz.TBMM’nin açılmasıyla tek kişinin egemen olduğu bir sistemden,egemenliğin millete verildiği bir sisteme geçilmiştir.Padişahlığın tebasından yurttaş olma bilincine ve akabinde hukuk sistemine geçişin başlangıcıdır.İşte sağlıklı bir gelecek sağlıklı bir nesille mümkündür diyen Mustafa Kemal Atatürk çocuklarımıza 23 Nisan 1927 tarihinden bu yana bugünü çocuk bayramı olarak hediye etmiştir.Dünyada çocuklara bayram hediye eden tek lider Mustafa Kemal Atatürk’tür.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.