İzmir CHP Milletvekili Mahir Polat’tan Soru Önergesi - Yerelin SesiYerelin Sesi

28 Kasım 2021 - 18:35

İzmir CHP Milletvekili Mahir Polat’tan Soru Önergesi

İzmir CHP Milletvekili Mahir Polat’tan Soru Önergesi
Son Güncelleme :

16 Mayıs 2019 - 9:27

385 views
reklam

TBMM Çevre Komisyonu Üyesi, CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahir Polat, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından yanıtlanması istemiyle TBMM’ye bir soru önergesinde bulundu.

Mahir Polat Türkiye’nin en köklü kulüplerinden biri olan Karşıyaka Spor Kulübü’nün, stat sorununun neden yıllardır çözülemediğini TBMM meclis gündemine taşıdı. Polat: “İktidar partisi temsilcileri tarafından 4 kez temel atma törenlerinin yapılmasına rağmen aradan geçen süre içinde inşaat bir türlü başlamamıştır. Karşıyaka taraftarları, stadın yerine alışveriş merkezi yapılacağı yönünde endişeler taşımaktadır. Aynı tarihlerde başlanan Göztepe ve Alsancak Stadı yapımı belli bir aşamaya gelmişken, Karşıyaka’da yapılacak olan stat için hiçbir yol kat edilmemiş olması üzücüdür. Spor üzerinden siyaset yapılması hiçbir şekilde kabul edilemez.” şeklinde konuştu.

1912 yılında kurulmuş; Türkiye’nin en köklü spor kulüplerinden ve Cumhuriyet tarihi açısından önemli bir yere sahip Karşıya Spor Kulübü’nün 2015 yılında yıkılan eski stadından bu yana yeni stadın yapımına başlanmadı. Polat, “Yaşanan gecikmenin nedeni nedir? Karşıyaka Stadı’nda uzun süredir bir adım atılmayarak, Karşıyaka halkı cezalandırılmak mı istenmektedir?” diye sordu.

Şanlı Kulübün Neden Hala Stadı Yok

1912 yılında dönemin azınlık kulüplerine tepki olarak kurulan ve Kurtuluş Savaşı yıllarında sporcularıyla birlikte savaşa bizzat katılan kulübün, armasında Türk bayrağı taşıyan ilk kulüplerden biri olduğunu hatırlattı.  Polat: “Zor şartlarda özverili bir şekilde spor hayatını devam ettiren bu kulübümüz, Kurtuluş Savaşı yıllarında tüm sporcuları ile birlikte bu mücadeleye bizzat katılmış, çeşitli cephelerde düşmanla savaşmıştır. Armasında Türk bayrağı taşıyan ilk kulüplerden biri olan Karşıyaka Spor Kulübü’nün ne yazık ki bir stadı bulunmamaktadır. Karşıyaka Spor Kulübü, tüm maçlarını deplasman sayılabilecek ilçelerde oynamaktadır. Bu durum aynı zamanda maddi zorlukları da beraberinde getirmektedir.” dedi.

İktidar partisi temsilcileri tarafından 4 kez temel atma töreni yapıldığı halde 2015 yılından bu yana stadın yapımına hala başlanmadı.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.