Yerelin Sesi

İYİ Parti’den Tunç Soyer Açıklaması: Tepkiyle karşılandı

İYİ Parti’den Tunç Soyer Açıklaması: Tepkiyle karşılandı
28 Ocak 2019 - 13:42

İzmir İYİ Parti’den, CHP Parti Meclisi’nin kararı hakkında açıklama geldi.

CHP Parti Meclisi’nin aldığı kararla, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı’nın Tunç Soyer olarak belirlenmesi üzerine, İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar yaptığı açıklamada: “CHP PM de sayın Soyer’in aday gösterilmesi ile birlikte Parti tabanımız ve bazı teşkilatlarımızda tepkiyle karşılanmıştır” dedi.

İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

İzmir İYİ PARTİ olarak CHP. PM ‘nin kararını parti hiyerarşisi gereği ve teşkilat disiplinimizin sonucu olarak saygı ile karşılıyoruz.

İzmir sorunlarını birlikte yaşadığımız ve birlikte aşacağımız bir kenttir. Bu gerçekten yola çıkılarak bir iş birliğine gidilmiştir.

İzmir iktidar partisinin 17 yıldır hayalinde ve rüyasında olan bir kenttir. Bu bilinçten hareketle, aday tespitlerinde her kesimi kucaklayacak ve aynı zamanda toplumun belirli kesimlerinin de hassasiyetlerini dikkate alarak bir tercihte bulunulması önceliğimiz iken, son CHP PM de sayın Soyer’in aday gösterilmesi ile birlikte Parti tabanımız ve bazı teşkilatlarımızda tepkiyle karşılanmıştır.

Bundan sonraki süreçte Sayın Soyer kendi sorumluluğu alanında ve adaylığında kendi üzerine düşeni yapmalıdır.

Hüsmen KIRKPINAR

İL BAŞKANI

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi