Yerelin Sesi

İYİ Parti Konak İlçe Başkanı Tatar: “Demokrasiyi dışlayanlar kendileri dışlandı”

İYİ Parti Konak İlçe Başkanı Tatar: “Demokrasiyi dışlayanlar kendileri dışlandı”
565 views
24 Haziran 2019 - 13:10

YERELİN SESİ/İzgen Gökçe

İYİ Parti Konak İlçe Başkanı Coşkun Tatar, 23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçim sonucuna İYİ Parti-CHP İttifakı’nın bundan sonraki yol haritasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. İstanbul halkının sandıktan verdiği cevabı, haksız bir sürecin reddedilişi olarak tanımlayan Tatar, hükümetin de bundan sonraki süreçte ekonomiye odaklanması gerektiğini ifade etti.

23 Haziran seçiminde 806 bin 426 oy farkla İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu’nun kampanya sürecinde, İstanbul’un Beşiktaş ilçesinde çalışmalar yürüten İYİ Parti Konak İlçe Başkanı Coşkun Tatar, çalışmalar sırasında halktan büyük bir teveccüh gördüklerini belirtti. Hak edilmeyen bir süreç yaşandığını söyleyen Tatar, “Süreç içerisinde halkımızın bu haksız kararı kararlı bir şekilde reddedeceğini çok iyi biliyorduk. Biz aşağı yukarı 5 ila 6 puan arasında bir fark düşünüyorduk. Fakat iktidar için gerçekten bir hezimet oldu. Demokrasiyi dışlayanlar kendileri dışlandılar” dedi.

İYİ PARTİ KONAK İLÇE BAŞKANI
COŞKUN TATAR

‘Ortak yönümüz Atatürk ilkeleri, Cumhuriyet ve Demokrasidir’

CHP ve İYİ Parti arasında hala devam eden güzel bir diyalog olduğunu vurgulayan İYİ Parti Konak İlçe Başkanı Coşkun Tatar, ittifaktaki ortak noktaların Atatürk ilkeleri, cumhuriyet ve demokrasi olduğuna dikkat çekti. Tatar, ülkenin iyi idare edilmediğini, Türkiye’nin çevresinin kuşatılmış olduğunu dile getirirken, “Yunanistan’la, Suriye’yle, Irak’la olan ilişkilerimiz belli. Bize dost olan pek sınır komşumuz kalmadı. Neden ? Çünkü çevremizde tek adamla yönetilen rejimler Amerika’nın atamış olduğu memurlar gibi çalışmakta. Bu sorunların üstesinden gelecek çok güçlü bir iktidara ihtiyaç var” ifadelerini kullandı.

’23 Haziran bize bir şey gösterdi…’

“Sayın Cumhurbşkanımızın ve AK Parti hükümetimizin ayrıştırma politikasından kesinlikle vazgeçmesi gerekiyor” ifadelerini kullanan Tatar, “23 Haziran bize bir şey gösterdi. Vatandaş birlik ve beraberlik içerisinde demokrasiye sahip çıkmak istiyor” şeklinde konuştu. Tatar, ülkenin içinde bulunduğu durumdan çıkması için güçlü bir iktidara ihtiyaç olduğunu vurgularken, CHP ve İYİ Parti’nin Genel Başkanları Meral Akşener ve Kemal Kılıçdaroğlu’na bir ilçe başkanı olarak minnettar olduğunu dile getirdi. Hükümetin ayrıştırma politikasının Akşener ve Kılıçdaroğlu tarafından çok iyi bertaraf edildiğini söyledi. Ülke ekonomisinin şu anda kötü durumda olduğunu, işsizliğin arttığını ve enflasyonun yükseldiğini ifade eden Tatar, “Vatandaşlarımız şu anda evine ekmek götürecek durumda değil. Ben Konak’ta alan çalışmalarında bir şeye şahit oldum. Konak’ta iki uç vatandaş yaşamakta. Bir uç tamamen ekonomik bağımsızlığını kazanmış, diğer uç günübirlik çocuğuna ekmek götürmeye çalışan vatandaşımız. Bu Türkiye profili aslında. Biz belediye seçimleri döneminde gecekonduda yaşayan vatandaşlarımızı ziyaret ettiğimizde, bize hangi yardımı verebilirsiniz diye soruyorlar. Maddi yardım mı, gıda yardımı mı diye. Yani vatandaş devletten, partilerden, kapısını çalan herhangi birinden ekmek istiyor. Yani iş aş istiyor” diye konuştu. Bu durumun Türkiye’nin gerçeği olduğunu vurgulayan Tatar hükümetin bu gerçeği kabullenmesi gerektiğine dikkat çekti.

Halkın sorunları raporlanacak

Millet İttifakı’nın Türkiye genelinde belediye başkanlarından ricada bulunduklarını, vatandaşların sorunlarına yönelik çözüm getirmeleri gerektiğini söyleyen Tatar, Konak’taki 113 mahallenin muhtarlarını ziyaret ederek, mahallelerin sorunlarını raporlayıp, Konak Belediyesi’ne ileteceklerini belirtti. Konak Belediye Başkanı Abdül Batur ile bu konuyu birebir görüştüklerini dile getiren Tatar, her 15 günde bir vatandaşların sorunlarını raporlaştırıp Konak Belediyesi’ne ileteceklerini ve onların da çözüm odaklı harekete geçeceklerini ifade etti. Tatar İYİ Parti Konak İlçe Başkanı olarak çok şanslı olduğunu, Başkan Batur’un tecrübeli bir belediye başkanı olduğunu ve ‘pırıl pırıl meclis üyeleri’ olduğunu dile getirdi. Tatar, son olarak 23 Haziran seçimlerinin tüm ülke için hayırlara vesile olmasını dileyerek, Ekrem İmamoğlu’nu tebrik etti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.