Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

İTTİFAKIN GENÇLERİ “MARTIN SONU BAHAR” DEDİ

İTTİFAKIN GENÇLERİ “MARTIN SONU BAHAR” DEDİ
293 views
02 Şubat 2019 - 12:11

İTTİFAKIN GENÇLERİ “MARTIN SONU BAHAR” DEDİ

 

İyi Parti Gençlik Kolları, CHP Aliağa Belediye Başkan Adayı Özcan durmaz’la bir buluşma gerçekleştirdi. Gençler sordukları sorularla Durmaz’ın nasıl bir belediyecilik yürüteceği ve projeleri hakkında bilgi aldılar.

İyi Parti Gençlik Kolları’nın düzenlediği “Martın Sonu Bahar Gençlik Buluşması” CHP Aliağa Belediye Başkan Adayı Özcan Durmaz’ın da katılımıyla gerçekleşti.

Aliağa Sanat Sokağı’ndaki kahve Deryası’nda düzenlenen etkinlikte Durmaz’ın yanı sıra İyi Parti Aliağa İlçe Başkanı Yavuz Adar, İyi Parti Gençlik Kolları Başkanı Sebahattin Şenkal, CHP Gençlik Kolları Başkanı Kayhan Aydın ile birlikte İyi Partili ve CHP’li gençler hazır bulundu.

Buluşmanın açılış konuşmasını yapan İyi Parti Gençlik Kolları Başkanı Sebahattin Şenkal, ittifak adayı Özcan Durmaz’ı daha yakından tanımak, hedeflerini ve projelerini öğrenmek için bu etkinliği düzenlediklerini ifade ederek sözü Durmaz’a bıraktı.

CHP Aliağa Belediye Başkan Adayı Durmaz “Çok umutluyum. Siz gençleri bu kadar kalabalık ve böyle dinamik görünce umudum daha da arttı” diye başladığı konuşmasında nasıl bir belediyecilik anlayışıyla görev yapacağını anlattı. Durmaz “Belediyecilik anlayışımızla ilgili pek çok tarif şeklimiz var. Bu tariflerimizden biri de ‘genç bir belediye olacağız.” Biz, gençlerimizin söz ve karar sahibi olduğu bir Aliağa düşlüyoruz. Siz gençlerimizin bu konuda bir duruş sahibi olmanızdan, Aliağa’nın geleceğini merak ederek burada bir araya gelmiş olmanızdan çok mutlu oldum. Bu, hani ‘zamane gençliği’ diye burun kıvıranlara, gençlikten umudunu kesmiş olanlara verilmiş en iyi cevaptır.” dedi.

Daha sonra gençlerin sorularını yanıtlayan Durmaz “sizi diğer adaylardan ayıran özelliğiniz nedir” sorusuna “Elbette biz göreve geldiğimizde, biz den önceki belediye başkanlarından daha fazla iş yapacağız. Bunların hepsinin projesi hazır. Ancak bizi diğerlerinden ayıran fiziki projeler değil. Biz, ‘sosyal belediyecilik’ yapma sözüyle bu göreve talip oluyoruz. Yani kadınlarımız, gençlerimiz, emekçilerimiz, çocuklarımız, engelli kardeşlerimiz gibi dezavantajlı grupların ve elbette dar gelirli vatandaşlarımızın belediyesi olacağız öncelikle.” diye yanıt verdi.

Aliağa’daki işsizlik sorununu nasıl çözeceğini de açıklayan Durmaz “Aliağa gibi bir sanayi kentinde işsizlik gibi bir sorun olmaması gerekir. Yerel yönetimin odalar, meslek örgütleri, sivil toplum kuruluşları ile birlikte hareket ederek bölgemizdeki tesislerde öncelikle Aliağalı çocuklarımızın istihdamı için çaba göstermeli. Oysa mevcut yönetime baktığınızda belediyenin içinde dahi kaç tane ithal yönetici, dışarıdan gelmiş personel var. Ben göreve geldiğimde asla dışarıdan bir yönetici, bir çalışan getirmeyeceğim. Ancak çok üstün vasıflar gerektiren ve Aliağamızda mevcut olmayan kadrolar olursa ilçemiz dışından temin yoluna gideceğiz. Bölgedeki iş kollarının aradığı vasıflara uygun eleman Aliağamızda bulunmuyorsa, bunu kuracağımız meslek atölyeleri ile gidereceğiz. Atölyelerimizde vereceğimiz mesleki eğitimle bütün gençlerimizi birer iş sahibi, birer altın bilezik sahibi yapacağız” dedi.

Eğitim konusuna özellikle dikkat çeken CHP Aliağa Belediye Başkan Adayı Özcan Durmaz mevcutta kapanmış bulunan belediye kreşi yerine Helvacı, Şakran, Aliağa merkez ve köylerin ortak kullanabileceği bir alanda kreşleri tekrar açacaklarını, köylerdeki öğrencileri taşıma sorunundan kurtaracaklarını, geliri düşük vatandaşlara ücretsiz hizmet verecek etüd merkezlerinin müjdesini de verdi. Durmaz “Her şeye kaynak bulan belediye eğitime nasıl kaynak bulamiyor, bunu anlayabilmiş değilim. Biz belediyenin gücünü kullanacağız ve okumak isteyen hiçbir gencimiz eğitiminden olmayacak. Bunu nasıl yapacağız? Nereden geldiği ve nereye gittiği belli olmayan sponsorluklar yerine şeffaf belediyecilikle. Öğrencilerimizin eğitimi için sponsor olmak isteyen kurum veya kişiler belediyenin banka hesabına paralarını yatıracaklar ve buraya yatırılan paranın nereye harcandığı şeffaf biçimde, herkes tarafından görülebilecek.” şeklinde konuştu.

Kültür, sanat ve diğer projelerinin yanı sıra e-belediye aplikasyonu gibi yenilikçi projelerini de anlatan CHP Aliağa Belediye Başkan Adayı Durmaz, gecenin sonunda gençlerle toplu fotoğraf çektirerek davetleri için teşekkür etti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.