Yerelin Sesi

İstifası Kabul Edilmedi

İstifası Kabul Edilmedi
397 views
12 Nisan 2020 - 21:08

İstifası Kabul Edilmedi

 

Son dakika…İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun istifası kabul edilmedi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun sokağa çıkma yasağı sonrası yaşananlar nedeniyle sorumluluğu üstlendiğini ve istifasını Cumhurbaşkanına sunduğunu açıklamasının ardından İletişim Başkanlığı’ndan açıklama geldi. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada Bakan Soylu’nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edilmediği vurgulandı. Böylece yaklaşık 2 saat süren istifa krizi de sonlanmış oldu.

İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamanın tam metni ise şöyle:

“15 Temmuz darbe girişiminin hemen arkasından İçişleri Bakanlığı görevine getirilen sayın Süleyman Soylu, bugüne kadar başarılı çalışmalarıyla milletimizin takdirini kazanmıştır.

Terör örgütlerinin ülkemizdeki eylem kapasitelerinin önemli ölçüde azaltılmasında Sayın Bakanımızın yürüttüğü kararlı mücadelenin büyük payı vardır.

Aynı şekilde deprem gibi doğal afetlerin ardından yapılan çalışmalarda da, İçişleri Bakanımız sürekli sahada olarak güçlü bir koordinasyon gerçekleştirmiştir.

Koronavirüs salgının sağlık hizmetleri, gıda tedariki ve kamu güvenliği boyutu da bulunduğu bir gerçektir.

İçişleri Bakanımız, bir ayı aşkın süredir yürüttüğü başarılı çalışmalarıyla, bu süreçte ülkemizde kamu güvenliği konusunda hiçbir sıkıntı çekilmemesini temin etmiştir.

Sayın Bakanımız istifa talebini sayın Cumhurbaşkanımıza sunmuş, Cumhurbaşkanımız bu talebi uygun bulmadığını kendisine ifade etmiştir.

Bir makam sahibinin istifasını sunması kendi takdiridir, fakat nihai karar sayın Cumhurbaşkanımıza aittir.

İçişleri Bakanımızın istifası kabul edilmemiştir, kendisi görevine devam edecektir.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.