Yerelin Sesi

İşkence Gören Köpeğe, Karabağlar Belediyesi Sahip Çıktı!

İşkence Gören Köpeğe, Karabağlar Belediyesi Sahip Çıktı!
1.015 views
09 Mayıs 2020 - 11:15

İşkence Gören Köpeğe, Karabağlar Belediyesi Sahip Çıktı!

 

İşkence görenin de aralarında olduğu tüm köpekler koruma altına alındı. Hayvanların acil tedavi ve bakımları yapıldı.

Bir vatandaşın, evindeki köpeğe işkence ettiği görüntülerin sosyal medyada ortaya çıkması üzerine Karabağlar Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri hemen olaya müdahale etti. Ekipler, yaralı hayvanla birlikte evdeki 7 köpeği yasalar çerçevesinde koruma altına alarak, acil tedavi ve bakımını gerçekleştirdi.

Dün akşam saatlerinde sosyal medyaya düşen görüntüler, kısa sürede kamuoyunun sert tepkisini çekti. Bir köpeğin dövülmesi ve yerlere çarpılmasına ilişkin görüntülerin ihbar edilmesi üzerine Karabağlar Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri hemen harekete geçti.Umut Mahallesi’ndeki evin emniyet güçlerince tespit edilmesi ve görüntülerdeki vatandaşın bulunmasının ardından, İlçe Tarım Müdürlüğü’yle birlikte tutanak tutuldu. Vatandaşın, 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’nu ihlal ettiği belirlendi. Daha sonra, işkence görenin de aralarında olduğu toplam 7 köpek koruma altına alındı. Uzundere Rehabilitasyon Merkezi’ne getirilen köpeklerin acil tedavi ve bakımları yapıldı. Tüm hayvanların röntgenleri çekildi ve kan değerlerine bakıldı. Tıbbi tedavilerine devam edilen hayvanlar, bundan sonraki süreçte sahiplendirilmeye çalışılacak.

CAN DOSTLARIMIZ YALNIZ DEĞİL!

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, ilçedeki tüm sahipsiz hayvanlar gibi, şiddet gören bu köpeğe de sahip çıktıklarını bildirdi. Koruma altına alınan diğer 6 köpeğin de gerekli bakım ve tedavilerine devam edeceklerini vurgulayan Başkan Selvitopu, “Can dostlarımız olan bu hayvanlara yapılan şiddet kabul edilemez. Onlar da bizimle bu hayatı paylaşıyor. Son teknolojiyle donatılmış 3 hayvan sağlığı merkezimiz ve özveriyle çalışan uzman ekibimizle, onların yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.