Yerelin Sesi

Irkçı ‘Le Pen’ Benden Kaçamadı

Irkçı ‘Le Pen’ Benden Kaçamadı
729 views
28 Temmuz 2020 - 11:26

Irkçı ‘Le Pen’ Benden Kaçamadı

Yazar: Mustafa OĞUZ

Yıllar önce Ege’nin cennet koylarında tatil yapan Fransa’nın ırkçı lideri Le Pen, Altınoluk’ta Erbakan’ı yazlığında ziyatet ederek 4 saat görüşmüştü.

İki arasındaki gizli görüşme ülke gündemine bomba gibi düşmüştü. Fakat neler görüşüldüğü konusu aydınlanmamış; kafalarda soru işareti bırakmıştı.

Bir yıl sonra Irkçı Lider Le Pen, tatil için tekrardan ülkemize geldiği haberini aldım ve sırt çantamı, fotoğraf makinamı ve telefoto cihazını alarak acar şoförümüz Nazım ağabeyle birlikte yola çıktık.

İlk durağımız, Marmaris ardından ünlülerin tercih ettiği o dönem yıldızı parlayan Göcek oldu. Tekne kiralayıp, köşe bucak denizde ırkçı lideri aradık; tur teknelerine anons ettirdik ve limanda umudumu yitirmeden beklemeye başladım.

Bir süre sonra beklenen mujdeli haber geldi. Le Pen ve genç eşi Jean Marie Le Pen’in içinde bulunduğu yatın, Göcek iskelesine yanaşmak üzere olduğu duyunca sahilde bulunan boş teknenin içine atlayarak beklemeye başladım.

Yat fotoğraf kareme girdiği an deklanşöre basmaya başladım. Beni farkeden Le Pen, içi su dolu pet şişeleri bana fırlatmaya basladı. Bir tanesi isabet etti…

Sürekli tehditler yağdırdı…. ‘İnince hesaplaşırız’ tavrı içindeydi. Hemen limanın karşısındaki restoranttan Fransızca bilen bir garson bulup Le Pen’in yattan inmesini bekledim.

Üzerini değiştiren Le Pen, eşiyle birlikte yattan inerken, gerginliğinin azaldığı görülüyordu. Esprili bir yaklaşımla “Bana bir kasa soğuk bira ısmarlarsan röportaj yaparız” teklifinde bulundu. Ben de “Daha fazlasını ısmarlamayı kabul ediyorum” dedim.

 

Hemen gazeteyi aradım. Le Pen ile birlikte olduğumu, benden röportaj için bir kasa bira ısmarlamamı istediğini söyledim. Ardından sorularımı yöneltmeye başladım.

Önce turizm sorularıyla başladım; ardından Erbakan ziyaretinin amacını sordum ama tüm ısrarlarıma rağmen yanıtsız bıraktı.

Birlikte yemek yedik; kavgasız gürültüsüz ayrıldık. Tabi bu özel haberim başta çalıştığım Hürriyet Gazetesi olmak üzere dünya basınında yer aldıktan sonra bir çok gazeteci de Göcek’e akın etti.

Giden muhabir arkadaşlar, Le Pen ile görüşemeseler de Göcek ve Marmaris’in ekonomik anlamda gelişmesini, ilçenin daha fazla tanınmasını sağlamış oldum

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.