Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

İnönü Lisesi yıkılıcak

İnönü Lisesi yıkılıcak
163 views
07 Kasım 2020 - 9:46

İnönü Lisesi yıkılıcak

Bahri Karataş ( KHA)

İzmir’in Seferihisar ilçesinde geçtiğimiz 30 Ekim Cuma günü meydana gelen depremde, 46 yıllık eğitim yuvası İnönü Lisesi’ nin de ağır hasar gördüğü tespit edildi. AFAD tarafından verilen rapora göre lise binasının kısa sürede yıkılacağı öğrenildi.

Deprem de Bayraklı ve Bornova ilçeleri’nde yıkılan binaların enkazından 114 vatandaşımız hayatını yitirdi. AFAD ekipleri diğer ilçeler de de hasarlı binaların tespitini yaptı.

Bir çok kişinin mezun olduğu Karabağlar İlçesi Fahrettin Altay Mahallesi 65/17 Sokakta bulunan 46 yıllık eğitim yuvası İnönü Lisesi binasının ağır hasar gördüğü ortaya çıktı. İnceleme yapan AFAD ekipleri binanın kısa sürede yıkılması yönünde rapor verdiği ortaya çıktı.

Okul binasının yıkıldıktan sonra yerine yeniden yapılıp yapılmayacağına karar verilecek.

Deprem sonucu okulun yıkılacağı haberini, eski mezunlardan işadamı Alpay Kandemir, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda duyurdu.

Kandemir ; “İzmir İnönü lisesinde okuyanlara maalesef kötü haberim var. Okulumuz depremde ağır hasar almış ve Afad tarafından yıkılmasına karar verilmiştir. Bu bilgi şuan ki okul müdüründen teyit edilmiştir. 1974 den beri eğitim yuvası olan okulumuzu maalesef kaybediyoruz. Umarım yerine yenisini biran önce yaparlar” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.