Yerelin Sesi

İki Önemli İsim Daha, Korona’ya Yenildi

İki Önemli İsim Daha, Korona’ya Yenildi
03 Mayıs 2020 - 12:35

İki Önemli İsim Daha, Korona’ya Yenildi

 

Ramazan aylarında televizyon programları hazırlayıp ilahiyatçı Ömer Döngeloğlu ile İstanbul Tıp Fakültesi’nde hocaların hocası olarak bilinen Prof. Dr. Murat Dilmener, corona virüs (Covid-19) nedeniyle yaşamlarını yitirdi.

RAMAZAN PROGRAMLARI HAZIRLAYIP SUNMUŞTU

İlahiyatçı – Yazar Ömer Döngeloğlu, corona virüs nedeniyle tedavi gördüğü hastanede 52 yaşında vefat etti. Yeni tip corona virüs (Covid-19) teşhisi konulmasının ardından İstanbul’da Başakşehir Şehir Hastanesi’nde bir süredir tedavi gören İlahiyatçı-Yazar Ömer Döngeloğlu’nun durumu ağırlaştı. Yapılan müdahalelere rağmen bu sabah hayatını kaybeden Döngeloğlu’nun cenaze töreniyle ilgili bilgilerin gün içinde belirleneceği öğrenildi. İslam tarihi üzerine araştırma, inceleme, okuma ve gezi yazıları ile bilinen Döngeloğlu, aynı zamanda ramazan aylarında televizyon programları hazırlayıp sunmuştu.

YOKSULLARIN DOKTORUYDU

Korona’dan yaşımını yitiren ikinci isim ise durumu uygun olmayan hastalara yaklaşımı nedeniyle “Yoksulların doktoru” ve “Hocaların Hocası” olarak bilinen Prof. Dr. Murat Dilmener oldu. İstanbul Tıp Fakültesi’ndeki hocaların çoğunu yetiştiren duayen 78 yaşındaki ismin vefat haberini ise İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tufan Tükek twitter hesabından duyurdu. Tükek paylaşımında, “Bir değerli hocamızı daha koronavirüs enfeksiyonu nedeni ile kaybettik. Prof. Dr. Murat Dilmener hocamıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve camiamıza baş sağlığı diliyorum” dedi. Dilmener’in koronavirüs nedeniyle 1 aydır yoğun bakımda tedavi gördüğü öğrenildi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi