Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

İdlib’de 18 Sağlık Merkezi Vuruldu

İdlib’de 18 Sağlık Merkezi Vuruldu
280 views
18 Mayıs 2019 - 8:13

Birleşmiş Milletler(BM)’den yapılan açıklamaya göre, son 3 haftada Suriye’nin İdlib bölgesinde 18 sağlık merkezine saldırı yapıldı.

Birleşmiş Milletler Acil Yardım Koordinatörü Mark Lawcock: “28 Nisan’dan beri, Dünya Sağlık Örgütü ve sağlık çalışanları, en az 18 sağlık merkezinin bombalamalar, havan topu saldırıları ya da çatışmalar nedeniyle ya zarar gördüğünü ya da yıkıldığını tespit etti” dedi.

Yapılan saldırıların birçoğunun ileri teknoloji silahlarla yapıldığını kaydeden BM sağlık merkezlerine yapılan saldırıların endişe verici olduğunu vurguladı. Birleşmiş Milletlerin yaptığı açıklamada sonra BM Güvenlik Konseyi’nde Rusya ve Suriye ile Batılı devletler karşı karşıya geldi.

Rusya ise insan hakları ihlallerinde bulunduklarına dair suçlamalarını reddettiğini açıkladı. Rusya’nın Birleşmiş Milletler Büyükelçisi Vassily Nebenzia: “Kesin bir şekilde uluslararası insan hakları ihlâllerinde bulunduğumuz suçlamalarını reddediyoruz” diye konuştu. “Hedefimiz teröristler.” şeklinde açıklama yaptı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.