Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

Hükümetten İşletmelere 3 Aylık Maaş Desteği

Hükümetten İşletmelere 3 Aylık Maaş Desteği
812 views
30 Mart 2020 - 18:15

Hükümetten İşletmelere 3 Aylık Maaş Desteği

 

Son dakika…Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kısa Çalışma Ödeneği’nin şartlarını kolaylaştırdıklarını açıklamasından sonra bir müjde de Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’tan geldi. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Albayrak, “Faaliyetlerin azaltan veya durduran işletmelerdeki çalışanlara 3 ay maaş desteği vereceğiz” dedi.

Sosyal Medya hesabından #BirlikteBaşaracağız hastag’i ile paylaşımda bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak şunları söyledi: “Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında, Kısa Çalışma Ödeneği ile faaliyetlerini azaltan ya da durduran işletmelerde çalışan vatandaşlarımıza 3 ay maaş desteği vereceğiz. Tüm firmaları, çalışanları için ‘ücretsiz izin’ yerine bu ödeneğe başvurmaya çağırıyoruz.”

VATANDAŞLARA ‘BAĞIŞA KATILIM’ ÇAĞRISI
Bakan Berat Albayrak’ın açıklamasından sonra ekranlardan vatandaşlara seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan ise, hayırsever vatandaşlar ile işadamlarını yardım kampanyasına katılmaya davet etti. Kendisinin de 7 aylık Cumhurbaşkanlığı maaşını bağışladığını aktaran Erdoğan, “Bakan arkadaşlarımızın da bir kısma 3 aylık bir kısmı 6 aylık maaşlarını bağışladı. Bugüne kadar 10 milyon dolarlık bir yardım toplandı. Toplanan bu yardımlar iş konusunda sıkıntı yaşayan çalışanlarımız için bir destek olacak” diye konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.