Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

Herkese Bir An Önce Maske

Herkese Bir An Önce Maske
313 views
13 Nisan 2020 - 18:39

Herkese bir an önce maske

 

İzmir Barosu ve İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri, ortak olarak yaptığı açıklamada, maskelerin biran önce dağıtılmasını istedi.

Yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi: “Koronavirüs salgınının geldiği son aşamada, Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu’nun açıkladığı önlemler arasında herkesin maske takması, özellikle fizik mesafenin korunamayacağı market, kalabalık işyerleri, fabrikalar gibi yerlerde maskesiz bulunulmaması belirtilmektedir. Yine bir hafta önce maskelerin ücretli satışı yasaklanmıştır. PTT’nin vatandaşlık numarasıyla başvuru yapanlara ücretsiz beş adet maske göndereceği söylenmiş, ancak bu da ne yazık ki gerçekleşmemiştir. Çok sayıda PTT kargo emekçisi aşırı çalıştırılmanın yanında Covid-19 ile enfekte olmuştur.

“PLANSIZ Vİ ANİ KARAR ALINMASIN”
“Hastalığın yayılmasının önlenmesi için dışarı çıkacak olanlara acilen maske gerekmektedir. Bunun daha önce ifade edildiği gibi devlet tarafından tüm vatandaşlara sağlanması gerekmektedir. İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri olarak salgının daha da yayılmasına neden olabilecek plansız ve ani kararlar alınmasından çok, herkes için koruyucu önlemlerin alınmasını, bunun toplumun tüm kesimlerine eşit ve ücretsiz olarak sağlanmasını talep ediyoruz.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.