Yerelin Sesi

HAYVANSEVERLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

HAYVANSEVERLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
08 Ocak 2019 - 10:41

HAYVANSEVERLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

Buca kaynaklar bölgesinde bir grup hayvansever duyarlı bir davranış sergiledi.

Kendilerini Orman Melekleri olarak adlandıran grup, ormanda yaşayan köpekleri beslemek ve kulübe yapmak için gittiği bölgede, doğayı da temizledi.

Orman melekleri yaklaşık iki yıldır kaynaklar bölgesinde orman içinde yaşam savaşı veren yüzlerce köpeği yalnız bırakmıyor. Yaz kış demeden haftanın üç günü bu bölgeye gidip köpekleri besliyor, soğuk kış şartlarında  hasta olmamaları için kulübeler yapıyor.

Geçtiğimiz pazar onbir  kişilik ekiple, besleme ve kulübe yapımına giden gurup, ormanın içindeki çöpleri de topladı. Topladıkları çöpleri çuvallara koyan hayvan severler, biriktirdikleri çöplerin alınması için Buca Belediyesi’ne haber verdiler. Çağrıyı değerlendirerek gelen Buca Belediyesi ekipleri, toplanan çöpleri bölgeden aldılar.

Orman meleklerini bir araya getiren ekip lideri Azize Mert konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

”Piknikçilerin bıraktığı çöpler; özellikle kırık cam atıkları, çocuklarımızın yaralanıp zarar görmesine ve hijyen olmayan bu ortamda enfeksiyon kapmalarına sebep oluyordu. Bu sıkıcı durum beni ve ekip arkadaşlarımı oldukça rahatsız etti. Her beslemeye gittiğimizde, onları yaralı ve hasta buluyorduk. Besleyip barınmaları için kulübeler yapsak ta onlar için en önemlisinin sağlık olduğunu düşünerek bu kararı aldık. O bölgede ve diğer besleme yaptığımız bölgelerde temizlik çalışmaları başlattık.

Umut ediyorum ki bundan sonraki günlerde bu bölgelerin temizlendiğini fark eden tüm piknikçiler ve halk daha dikkatli davranmaya başlar. Unutulmasın ki doğa ve hayvanlar da insanlar gibi yaşamımızın bir parçası. Daha duyarlı olmaya davet ediyorum herkesi”

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi