Hayvan Dostu Avukat ! - Yerelin SesiYerelin Sesi

5 Aralık 2021 - 23:43

Hayvan Dostu Avukat !

Hayvan Dostu Avukat !
Son Güncelleme :

16 Kasım 2021 - 12:43

38 views
reklam

Hayvan dostu avukat !

Zor durumda olan hayvanları tekrar hayata bağlıyor 

Bahri Karataş ( KHA)

İzmir Barosuna kayıtlı avukat Senem Demirel Acar’ ı adliye koridorlarından daha çok, güç durumda olan hayvanları kurtarmaya çalışırken görürsünüz .

Hayvan Hakları Federasyonu ( HAYTAP) İzmir Temsilcisi olan avukat Senem Demirel Acar, sahipleri tarafından hapis hayatı yaşatılan,sokağa terk edilen bir kedi,köpek,eşek, at ve aklınıza gelen ne kadar hayvan varsa onları o esaretten kurtarmak için canla başla çalışıyor.

“İşte bunlardan bir örnek

HAYTAP İzmir Temsilcisi avukat Senem Demirel Acar, sahipleri tarafından, para kazanmak için yavru yapmaları için pislik içinde yaşayan köpekleri esaretten kurtardı.Kurtarılan can dostları,şimdi kendilerine şefkat eli gösterecek gerçek bir hayvan dostu sahiplerini bekliyor.

Avukat Senem Demirel Acar, esaretten kurtardıkları köpeklerin sahipleri tarafından nasıl zor şartlarda bakıldığını şu şekilde anlattı “Hayatları boyunca demir tavuk kafesinden hiç çıkmadılar, başları hiç okşanmadı, toprağa basıp koşmadılar, yürümeyi bile bilmiyor çoğu. Sadece doğurdular, yavruları daha emerken koparılıp satıldı. Daha o yavrularını unutmadan tekrar çiftleştirilip doğurtuldular. Çiş kaka üzerinde yatmaktan ayakları karınları yara, üzerleri pire dolu…yıllardır yapılan takip sonucu Bayraklı İlçe Tarım Müdürlüğü Savcılıktan alınan izin ile bu kabus evine sonunda girdik. Tüm hayvanlar alınarak İzmir Büyükşehir Belediyesi Geçici Köpek Bakımevine teslim edildi ve kısırlaştırılan tüm canlar Haytap adına tarafımca teslim alındı. 3 gündür gecem gündüzüme karıştı. Herhalde hayatım boyunca gördüğüm en kötü vakalardan biridir. Onların o ürkek bakışları, sevdiğinizde başlarını önlerine eğerek mahcup duruşları, bıraktığınız yerden hiç kıpırdamayışları insanın içini paramparça ediyor. 14 tane her biri diğerinden beter durumda çocuk… hiçbirini ayıramazdım @dilanusnmz @sarisezgii @torpillipatiler in geçici yuva destekleri ile hepsini aldım . @torpillipatiler Yasemin ablaları ile @mama_store_bostanli Ebru ablaları akşam 22.00’lere kadar traşlarını yaptılar ve mis gibi olan çocuklar hayatlarında ilk defa yumuşak yatak ve sıcak battaniye ile uyudular.Size söz çocuklar, bundan sonra hep sıcak yataklarda yatacaksınız ” dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.