Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

Hava sıcaklıkları artıyor!

Hava sıcaklıkları artıyor!
320 views
28 Ağustos 2020 - 0:34

Hava sıcaklıkları artıyor!

Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğünden alınan bilgiye göre hava sıcaklıkları artarak mevsim normallerinin 4 ila 6 derece üzerine çıkacak.

Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Yapılan son değerlendirmelere göre; 28 Ağustos Cuma günü ve hafta sonu, bölgemiz genelinde hava sıcaklıklarının artarak mevsim normallerinin 4 ila 6 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Bölgemiz genelinde yağış beklenmiyor. Hafta sonu ve önümüzdeki hafta boyunca etkili olması beklenen sıcak hava dalgasından dolayı güneş ışınlarının dik geldiği 11 ile 16 saatleri arasında başta yaşlılar, çocuklar ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın sıcak çarpmasına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları önem arz etmektedir.”

Meteoroji Genel Müdürlüğü’nden yapılan uyarıda:

“Hafta sonu ve önümüzdeki hafta boyunca etkili olması beklenen sıcak hava dalgasından dolayı güneş ışınlarının dik geldiği 11 ile 16 saatleri arasında başta yaşlılar, çocuklar ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın sıcak çarpmasına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları önem arz etmektedir.” denildi.

Önümüzdeki günlerde İzmir’de görülmesi beklenen en yüksek sıcaklıklar, 36-38 derece civarındadır.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.