Yerelin Sesi

Hasan Tahsin’in Ölüm Yıldönümünde Yücel’den Mesaj

Hasan Tahsin’in Ölüm Yıldönümünde Yücel’den Mesaj
15 Mayıs 2019 - 7:48

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, Milli mücadelenin sembol ismi, Şehit Gazeteci Hasan Tahsin’in, düşmana ilk kurşunu sıkarak şehit oluşunun 100. yılında bir mesaj yayınladı.

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, Milli mücadelenin sembol ismi, Şehit Gazeteci Hasan Tahsin’in, düşmana ilk kurşunu sıkarak şehit oluşunun 100. yılında yayınladığı mesajda, Hasan Tahsin’in Kurtuluş Savaşı’nın unutulmaz kahramanı olduğunu vurguladı.

Yücel mesajında, “Milli Mücadelenin sembolü ve ateşi haline gelen ilk kurşunu sıkan şehidimiz gazeteci Hasan Tahsin, , Türk milletinin bağımsızlığına ve vatan toprağına olan bağlılığının, bu uğurda canını hiçe sayacak kahramanların her zaman çıkacağını bizlere gösteren kişidir” ifadelerini kullandı.

HASAN TAHSİN DİRENİŞİN SEMBOL İSMİDİR

İzmir’de Yunan ve Ermeni işgalcilere karşıda ilk Kuva-yi Milliye birliklerinin doğmasını sağlayan Hasan Tahsin’in tüm vatanseverler için ilham kaynağı olduğu belirtilen mesajda,” İşgale, istilaya, esarete ve köleliğe ilk kurşunu sıkmış olan Hasan Tahsin’in vatan sevgisini, kurtuluşa ve halka olan inancını bugün bizler yaşatıyoruz. İzmir’de işgale sıkılan  ilk kurşun, İzmir’e de o günden başlayarak büyük bir görev ve önemli bir kimlik vermiştir. Tehlike ne kadar büyük olursa olsun, ister dışarıdan isterse içeriden gelsin, İzmir o tehlikenin karşısında durmaktan, başkaldırmaktan asla korkmayacak ve geri adım atmayacaktır” ifadelerine yer verildi.

Yücel mesajını şu sözlerle sonlandırdı: “Burayı Yunan’a vermeyeceğiz. Vermek isteyen kuvvetle paylaşacak kozumuz var” sözüyle ve ilk kurşunu atarak ölümsüzleşen kahraman Şehit Gazeteci Hasan Tahsin’i, ilk  kurşunu sıkışının 100. yılında rahmet ve minnetle anıyor, canını vererek koruduğu bu vatana canımız pahasına sahip çıkacağımıza söz veriyoruz.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi