Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

HASAN ARSLAN KORKUYOR MU?

HASAN ARSLAN KORKUYOR MU?
591 views
22 Kasım 2018 - 8:24

CHP Çiğli ilçe örgütüne uzun yıllar başkanlık yapmış, önümüzdeki yerel seçim sürecinde de Çiğli Belediye Başkanlığına Aday Adaylığını duyuran Utku Gümrükçü’nün Andımıza yönelik söylemlere tepki olarak hazırlattığı afişlerin, Çiğli Belediyesi mevcut Belediye Başkanı Hasan Arslan tarafından söktürülen afişler, sosyal medyada büyük tepki aldı.

Utku Gümrükçü, Türkiye gündemine oturan ve hep birlikte tepki gösterdiğimiz Andımızın okutulmamasına afişli destek verdi. Afişlerinde ‘’Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe, hiç durmadan yürüyeceğime, AND İÇERİM’’ yazan, Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün de resimlerinin bulunduğu afişler, Çiğli Belediye işçileri tarafından apar topar sökülerek yırtıldı.

 

Belediye çalışanlarına verilen talimatla sökülen afişlerin yırtılması, sosyal medyada büyük tepki gördü. Utku Gümrükçü’yü destekleyenler, Atatürk’ün fotoğraflarının da bulunduğu afişlerin yırtılarak sökülmesini yeni dönem için tekrar Belediye Başkan Adayı olan Hasan Arslan’ın Utku Gümrükçü’yü kendisine en büyük rakip görmesi ve bu hareketin rakibine karşı duyduğu korkudan kaynaklandığı iddia ediliyor.

Benzer olay Bayraklı Belediyesinde de yaşanmıştı. Bayraklı’da Bir aday adayının ilanları da sökülerek para cezası verilmişti. Aday adaylarına karşı mevcut belediyelerin toleranssız duruşu karşısında CHP yönetiminin vereceği tepki şimdiden merak ediliyor.

 

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.