Yerelin Sesi

“Haftasonu Yasağı’ Devam Edecek”

“Haftasonu Yasağı’ Devam Edecek”
13 Nisan 2020 - 15:48

“Haftasonu Yasağı’ Devam Edecek”

 

Haber: Murat ERVİN

Son Dakika…Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 27’nci Kabine Toplantısı’na video konferansla katıldı. İstanbul’daki Huber Köşkü’nde gerçekleştirilen toplantı sonrası açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 17 Nisan Cuma ile 19 Nisan Pazar gecesi arasında bir kez daha sokağa çıkma yasağı uygulanacağını kaydetti. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun istifasını da değerlendiren Erdoğan, “Başarılarına yakinen şahit olduğum birinin istifasını kabul edemem” dedi.

Koronavirüs tedavisinde tespitten tanıya kadar Türkiye’nin her noktada iyi durumda bulunduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan,her açıdan salgınla başa çıkabilecek kapasitede olduğunu vurguladı. Yeşilköy ve Sancaktepe de 1000’er yataklı hastanenin yapımına da başlandığını kaydeden Erdoğan, “Hadımköy’de de 100, Derince’de de 200 yataklı hastane kuruyoruz. Toplam yatak sayısı 2 binden fazla olan Başakşehir hastanemizi de hizmete açıyoruz” diye konuştu.

BU KEZ TEDBİR ALINACAK
Biliminsanları ve ilgili kurumların değerlendirilmesiyle tedbirleri güncellediklerini aktaran Erdoğan, “Sokağa çıkma yasağı da bunlardan biridir. Yaşanan kargaşanın bir daha tekrar etmemesi için gereken tedbirleri alacağız. Amacımız güzel havalarda vatandaşlarımızı sokağa çıkıp koronavirüsün yayılmasını engellemekti. Kabine toplantımızda salgınla mücadele kapsamında hafta sonu sokağa çıkma yasağının önümüzdeki günlerde de olması yönünde karar aldık. Şimdiden şunu da söyleme isterim ki, 17 Nisan Cuma gecesi ile 19 Nisan Pazar gecesi arası yine sokağa çıkma yasağı olacak. Önümüzdeki dönemde de gerekli görüldüğü taktirde bu kararlar yeniden alınacaktır” ifadelerini kullandı.

“TAKTİRLE KARŞILADIM”
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun istifasını da değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle konuştu: “Bakanımızın istifasını taktirle karşıladım. Ancak istifasını kabul etmeyerek görevini sürdürmesini istedim. Corona virüsü salgınında kamu güvenliğini sağlamasına yakinen şahit olduğum bakanımız görevine devam ediyor. Cumhur İttifakı’nın tarafı olarak buradan sayın Bahçeli’ye de bir kez daha teşekkür ediyorum.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi