YAZAR MELİS BOZKURT, OKURLARIYLA BULUŞTU
Haber
01 Mart 2022 - Salı 13:39 Bu haber 955 kez okundu
 
YAZAR MELİS BOZKURT, OKURLARIYLA BULUŞTU
'Kusur İmzadır Kusursuzluk Bir Yalan!' adını taşıyan ikinci kitabıyla çok satanlar listesinde yer alan İzmirli genç yazar Melis Bozkurt, Tüyap Çukurova Kitap Fuarı'nda okurlarıyla buluştu.
- Haberi
YAZAR MELİS BOZKURT, OKURLARIYLA BULUŞTU

 

Destek Yayınları'ndan çıkan yeni kitabı kitapseverlerin yoğun ilgisiyle karşılanan Bozkurt, Tüyap Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen etkinlikte yeni kitabını imzaladı; okurlarıyla bol bol sohbet etti ve fotoğraf çektirdi.

Kişisel gelişim türünde kaleme aldığı kitabında insanın aslında kusurlarıyla bir bütün olduğunu vurgulayan Bozkurt, özgünlükler ve otantikliğin de çoğu zaman kusur olarak adlandırıldığını söyledi. 

'Güzel olan aslında kusursuz olan değil özgün olandır' diyen Melis Bozkurt, “Size kusur diye dayatılan da aslında kusur değildir. Özgünlüklerinizin, sizi siz yapan parmak izlerinizin birer kusur olduğuna ikna edilmişsinizdir sadece. Güzel olan, kusursuz olan değildir, özgün olandır. Kusurlarını karakteristik bir güce dönüştürebilendir. Kusur olarak gördüğümüz şey her ne olursa olsun bunu yapıcı ve yaratıcı bir çözümle özgünlüğümüz haline getirebiliriz. Unutmayın ki “kusur” tamir edilmesi gereken şey değildir, doğru değerlendirilmesi gereken şeydir. Çünkü kusur imzadır. Kusur özgünlüktür, otantikliktir” ifadelerini kullandı.

KUSUR BİR İMZADIR
İnsanın yaptığı her şeyde olduğu gibi kusurun da bir imza olduğuna inandığını dile getiren Melis Bozkurt, şunları söyledi: “İmza nedir? Kişinin her hangi bir belgeye ya da bir yapıta kanun önünde kendine ait olduğunu tasdik etmek için sadece ona özgü bir yazı-çizi ile işaretlemesi işleminde kullandığı yazı-çizi-şekildir ve o kişiye özeldir. Bir başkası kullanamaz, taklit edemez. Kusur da Tanrı’nın yapıtına attığı bir çeşit imza bana göre. Hepimizde bir şekilde var, çünkü kusursuzluk sadece Tanrı’ya özgü bir özellik. Tanrı bizi kendinden bir parçayla yaratırken ufacık bir fark katmış yapıtına, işte o fark kusur. Bir tür hediye, başkasına benzememe nedenimiz”

Tüyap Çukurova Kitap Fuarı'nda coşkulu kitapseverlerle buluştuğunu kaydeden Melis Bozkurt, 'Kusur İmzadır Kusursuzluk Bir Yalan!' adlı kitabının kısa sürede 6'ncı baskıya ulaştığını ve okurun esere olan ilgisinden son derece memnun olduğunu söyledi.

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: YAZAR, MELİS, BOZKURT,, OKURLARIYLA, BULUŞTU,
Yorumlar
Haber Yazılımı